Szadrak, Meszak i Abed-Nego

Nabuchodonozor zapomniał o jedynym prawdziwym Bogu. Rozkazał wykuć ze złota wielki posąg.

Następnie wydał niedorzeczne rozporządzenie: „Rozkaz dla was, narody, ludy, języki: w chwili, gdy usłyszycie dźwięk rogu, fletu, lutni, harfy, psalterium, dud i wszelkiego rodzaju instrumentów muzycznych, upadniecie na twarz oddacie pokłon złotemu posągowi. Kto by nie upadł na twarz i nie oddał pokłonu, zostanie natychmiast wrzucony do rozpalonego pieca".

Nikt nie chciał skończyć spalony żywcem. Gdy rozbrzmiała muzyka, wszyscy posłusznie padali plackiem. Dekretowi nie podporządkowali się jedynie trzej chłopcy: Szadrak, Meszak i Abed-Nego. Kochali oni Boga i nie zamierzali czcić złotego posągu Nabuchodonozora.

- Daję wam ostatnią szansę - ostrzegł ich władca. - Kiedy zabrzmi muzyka, macie oddać pokłon. Inaczej zginiecie w piecu. Przekonamy się wtedy, co zrobi wasz Bóg.

- Nasz Bóg potrafi ocalić nas od płomieni, ale nawet jeśli tego nie uczyni, i tak będziemy służyć tylko Jemu - odparli tamci.

Odpowiedź ta rozwścieczyła monarchę, który rozkazał rozpalić w piecu siedem razy bardziej, niż byto trzeba, po czym ludzie Nabuchodonozora wrzucili trzech śmiałków w ogień. Lecz chwilę potem król Nabuchodonozor przecierał oczy ze zdumienia.

- Czyż nie wypełniliście mojego rozkazu? - spytał swych podkomendnych monarcha.

- Wypełniliśmy, wasza wysokość - odparli chórem.

- Ja jednak widzę czterech mężczyzn całych i zdrowych Król zbliżył się do pieca. - Szadraku, Meszaku i Abed- Nego, wyjdźcie na zewnątrz! - krzyknął.

I oto trzej śmiałkowie wyszli z płomieni, jeden po drugim. Płomienie nie zrobiły im krzywdy, ponieważ był z nimi Jezus.

Nabuchodonozor zakrzyknął:

- Niech będzie błogosławiony jedyny prawdziwy Bóg. Niech żaden z ludzi nie waży się bluźnić przeciwko Bogu Szadraka, Meszaka i Abed-Nega.

*

Jezus mówi do ciebie
Bóg jest dla nas ucieczką i mocą, łatwo znaleźć u Niego pomoc w trudnościach.
PSALM 46, 1

- Jeśli Mi zaufasz, obronię cię przed złem. Kiedy wpadniesz w zasadzkę, będę stał u twego boku. Nie bój się - jestem z tobą. Ilekroć dzieje się coś złego, możesz na Mnie liczyć...

***

Powyższy tekst pochodzi z publikacji "Jezus mówi do dzieci. Opowieści biblijne". Autorka: Sarah Young. Wydawnictwo: Esprit. Książkę można kupić m.in. w naszym portalowym sklepie - wystarczy kliknąć tutaj

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama