Spotkanie Franciszka z Papieską Komisją Biblijną

Ojciec Święty spotkał się z uczestnikami obrad Papieskiej Komisji Biblijnej. Ks. prof. Henryk Witczyk, jedyny polski członek Komisji, przedstawił przy tej okazji Papieżowi ideę Niedzieli Biblijnej, organizowanej w Polsce po raz ósmy.

„Było to bardzo serdeczne, bezpośrednie spotkanie. Każdy z nas mógł w bezpośredniej rozmowie z Ojcem Świętym przedstawić się, powiedzieć, z jakiego Kościoła, z którego kraju, z którego kontynentu pochodzi. Mogłem również w imieniu Kościoła w Polsce, w imieniu biblistyki polskiej pozdrowić Ojca Świętego, prosząc oczywiście o błogosławieństwo na Niedzielę i Tydzień Biblijny.

Ojcu Świętemu w obecności 19 innych biblistów ze wszystkich części świata mogłem opowiedzieć o tej wspaniałej inicjatywie, którą już po raz 8. w Kościele w Polsce przeżywamy. Oczywiście dzięki decyzji Konferencji Episkopatu Polski, podjętej w 2008 r. Ósma Niedziela Biblijna ma też swoją specyfikę. Będziemy przeżywać ten święty czas pod hasłem: «Gdy usłyszeli dobrą nowinę, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa ». Nawiązujemy do tajemnicy Chrztu świętego. Przeżywamy, jak cały naród, 1050. rocznicę Chrztu Polski, więc należało pogłębić ten temat od strony Nowego Testamentu” - powiedział prof. Witczyk.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama