Maraton Biblijny w Poznaniu

Już po raz czwarty młodzież Archidiecezji Poznańskiej organizuje wspólne, publiczne, głośne czytanie Pisma Świętego: od pierwszych wersetów Księgi Rodzaju po ostatnie słowa Apokalipsy św. Jana. Jeszcze można zgłosić chęć uczestnictwa w Maratonie Biblijnym: odbędzie się on w dniach od 17 lutego do 7 marca 2008 roku, w aż 20 parafiach Poznania i okolic.

Uczestnicy Maratonu przeczytają Pismo Święte w tłumaczeniu nazywanym Biblią Poznańską. Wydany specjalnie na tę okazję tom Biblii waży 12 kilogramów; pierwszy egzemplarz Biblii wydanej na Maraton został w 2005 roku przekazany do Watykanu.

Maraton Biblijny w Poznaniu był pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 2005 roku w kościele Wszystkich Świętych na Grobli. Czytano wtedy całą Biblię non stop: 119 godzin, 2 minuty, 42 sekundy. Obecny Maraton odbędzie się w dwudziestu parafiach: czytanie rozpoczynać się będzie o godz. 15, w soboty przewidziano również nocną lekturę.

Organizatorem jest duszpasterstwo młodzieży archidiecezji poznańskiej z ks. Robertem Korbikiem. Pomysł zorganizowania pierwszego Maratonu wyszedł od Prezesa Radia Merkury, poznańskiej rozgłośni Polskiego Radia, Piotra Frydryszka.

Po Maratonie poznańskim próbowano zorganizować Maraton Nowego Testamentu w Krakowie, ale przeczytano tylko dwie księgi. Do organizatorów maratonu dołączyły w 2007 roku Ciechanów i Gliwice.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg