Jak się modlić Pismem Świętym?

Jak słuchać słowa? Jak medytować? Czy lektura Pisma Świętego może być krzyżem?

Wydawać się może, że to kolejna pozycja na temat dobrze wszystkim znany. Tu jednak został potraktowany szerzej i - myślę - głębiej. By modlić się Pismem Świętym trzeba je czytać lub słuchać. To ważne uzupełnienie, bo uprzywilejowanym miejscem słuchania jest - o czym często zapominamy - Eucharystia...

Jak słuchać słowa? Jak medytować? Czy lektura Pisma Świętego może być krzyżem? O co chodzi w medytacji? Czy formą modlitwy słowem Bożym może być różaniec lub droga krzyżowa? Jakie znaczenie może mieć w takiej modlitwie ikona?

W końcu: co powinno z naszej modlitwy wynikać? To ważne dopełnienie. Nie wystarczy LECTIO - MEDITATIO - ORATIO - CONTEMPLATIO. Potrzebne jest jeszcze OPERATIO - działanie.

To są nasze drogowskazy na czekającą nas drogę - pisze autor we wprowadzeniu. - Nie stajemy przed drogowskazami, by je podziwiać. One są po to, by wskazywać drogę.

By nie bać się nią wyruszyć i by na niej nie pobłądzić.

Krzysztof Popławski OP: "Jak się modlić Pismem Świętym?" Wydawnictwo "W drodze"

***

Dla naszych czytelników mamy dwa egzemplarze tej niewielkiej, ale cennej książeczki. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Na czym polega modlitwa Jezusowa?

Odpowiedź: Modlitwa Jezusowa, zwana też nieustanną lub „modlitwą serca” polega ona na powtarzaniu krótkiej formuły, np. Imienia Jezus albo Panie Jezu Chryste, Synu Boży, zmiłuj się nade mną grzesznym. Nie wymaga dodatkowych technik, choć oczywiście one jej nie przeszkadzają

Nagrody wylosowały:

  1. p. Aneta z Opola
  2. p. Dorota z miejscowości Jancewicze

Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg