Dzieło Biblijne w diecezji radomskiej

Zjedz tę Księgę. Czy to polecenie, które usłyszał prorok Ezechiel w momencie powołania, chce i dziś powtarzać ks. Jacek Kucharski?

Ostatnie wydanie „Kroniki Diecezji Radomskiej” prezentuje zestawienie prac i inicjatyw Dzieła Biblijnego za rok 2009. Nam, jako pierwszym, udało się zajrzeć w podsumowanie bieżącego roku. Zestawienia obu lat wypełniają sprawozdania między innymi z wykładów, szkoleń i rekolekcji.

Przemierzając diecezję, moderator Dzieła jest coraz bardziej świadomy tego, jak bardzo potrzeba wyjaśniania Biblii i wskazywania na jej aktualność. Ks. Jacek Kucharski jest wykładowcą Pisma
Świętego w radomskim Wyższym Seminarium Duchownym i w Instytucie Teologicznym. Prowadząc Dzieło Biblijne w naszej diecezji, poszerza krąg osób, które pragną pogłębiać swą wiedzę i życie Biblią. – Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy czynnie włączają się w propagowanie Dzieła Biblijnego. Kapłanom, którzy goszczą wykłady biblijne w parafiach, animatorom grup i kręgów biblijnych pracujących w parafiach. Osobom świeckim, a także katechetom, którzy niestrudzenie starają się, aby słowo Boże stawało się żywe i prowadziło ludzi ku zbawieniu – mówi moderator.

W minionym roku oferta Dzieła zaczęła szerzej trafiać do zakonów, a ks. Kucharski myśli także o jeszcze większym zaangażowaniu alumnów. – Z pewnością pomoże to przyszłym kapłanom w prowadzeniu grup biblijnych w parafiach – wyjaśnia.

Jak informuje ks. Kucharski, obok istniejących już 75 grup powstają kolejne w parafiach: Matki Bożej Częstochowskiej i Matki Bożej Bolesnej w Radomiu, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach oraz Wniebowzięcia NMP w Solcu nad Wisłą. W ramach istniejących grup pełnoprawnymi członkami Dzieła Biblijnego stało się 200 osób, a dalsze 250 oczekuje na włączenie do stowarzyszenia.
Dzieło Biblijne naszej diecezji prowadzi stronę internetową www.radom.biblista.pl. Odwiedziło ją już niemal 110 tys. internautów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama