Pismo Święte od początku do końca

To na pewno przedsięwzięcie unikatowe na skalę kraju. Odbędzie się po kolejny nie tylko ze względu na swoją wyjątkowość, ale również na owoce, które przynosi. A doświadczyć ich może każdy z nas! Wystarczy przyłączyć się do akcji "Biblia 24/7".

Inicjatywa polega na uroczystym czytaniu Pisma Świętego przez 24 godziny na dobę, w dzień i w nocy. To pomysł Franciszkańskiej Fraternii Effatha, działającej przy zielonogórskim kościele ojców franciszkanów.

Czytać może każdy
Pomysł jest prosty, otwierają Pismo Święte i czytają „od deski do deski”, a lektorzy zmieniają się co pół godziny. – W ten sposób chcemy przeczytać całą Biblię, przygotowując się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, czyli autora Pisma Świętego – wyjaśnia Lidia Grodecka, liderka Fraternii.
Organizatorzy zdecydowali się na organizację już po raz czwarty, bo widzą wiele jej owoców. Przede wszystkim w tym, że uczestnicy doświadczają głębszej więzi z Bogiem poprzez regularne zanurzanie się w Jego słowie. – Odkrywają w nim nowe znaczenie, co prowadzi do pogłębienia duchowej relacji i większego zrozumienia wiary – zauważa Sławomir Baszko z Fraternii. – Akcja też sprzyja integracji społeczności lokalnej naszego miasta. Ludzie z różnych środowisk, począwszy od nauczycieli, poprzez inżynierów i pracowników banków, a na urzędnikach kończąc spotykają się, aby studiować Biblię, a to bez wątpienia wzmacnia więzi społeczne i tworzy atmosferę wzajemnego zrozumienia. Poza tym wiele osób mówi wprost, że otrzymało inspirację do duchowego wzrostu i zapragnęło regularnej lektury Pisma Świętego – dodaje.

Do akcji można dołączyć na trzy sposoby. Można zostać jednym z lektorów, przyjść do kościoła i słuchać albo śledzić transmisję na kanale YouTube. Warto to zrobić co najmniej z kilku powodów. – Po pierwsze dla duchowej odnowy. Czytanie Biblii przez dłuższy czas może pomóc w pogłębieniu duchowej praktyki i umocnieniu wiary – podkreśla Magdalena Grondys z Fraternii. – Po drugie, aby zwiększyć świadomość swoją i innych na temat znaczenia Biblii w życiu człowieka. Po trzecie, aby spotkać innych ludzi o podobnych przekonaniach i wierze. I wreszcie po czwarte i najważniejsze, aby spotkać się z Bogiem w konkretnych słowach Pisma – dodaje.

Antidotum na gonitwę
Czytanie słowa Bożego jest zawsze wielkim przeżyciem dla Dariusza Świtkiewicza. – Mam świadomość, że jest to spotkanie z Bogiem Odwiecznym, ale żywym i bliskim również współczesnemu człowiekowi – podkreśla i dodaje: –  Odnoszę wówczas wrażenie, że biorę udział w biblijnych wydarzeniach: jestem ich świadkiem i uczestnikiem. Czytane przeze mnie słowo Boże ogarnia mnie swoją mocą i odczuwalną Miłością Boga – dodaje.

To także dobra okazja do doświadczenia wspólnoty Kościoła. – Wiele osób z innych parafii przychodzi do naszego kościoła, aby czytać i słuchać słowa Bożego od początku do końca – zauważa Elżbieta Kuleta, która podkreśla, że tych owoców w jej przypadku jest więcej. – To czytanie w świątyni zainspirowało mnie, aby chętniej i częściej sięgać do Pisma Świętego w zaciszu swojego domu i w ten sposób spotykać się z Bogiem. A co najważniejsze, przekonałam się podczas poprzednich edycji, że słowo Boże jest żywe i najbardziej dotyka tych, którzy czytają, bo często te słowa trafiały idealnie w indywidualną sytuację człowieka. Bóg osobiście dotykał serc i przemieniał je, na co dowodem jest wiele świadectw innych lektorów – dodaje.

Czytanie i słuchanie Biblii pomaga też organizatorom. – W codziennej gonitwie jest mi bardzo trudno znaleźć czas na spotkanie z żywym Bogiem – zauważa Magdalena Grondys. – Ogrom różnych obowiązków rodzi trudność w znalezieniu takiego momentu w trakcie dnia, w którym mogę wsłuchać się w ciszę, w której mówi Bóg. Wielokrotnie mam takie przekonanie, że słowa w Piśmie Świętym Bóg kieruje do mnie. Dzięki czemu mogę wejść w dialog z Tym, który kocha mnie najbardziej – dodaje.

Czytanie rozpocznie się 12 maja po Mszy o godz. 18.00, a zakończy 18 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Zapisy: kontakt@fraternia.com.pl, tel. 577 810 322 lub przez formularz na stronie internetowej – www.fraternia.com.pl.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg