Refleksja na dziś

Piątek 18 stycznia 2013

Czytania » Błogosławieństwo paraliżu

Paralityk to ktoś, kto nie może się poruszyć, nie może nic zrobić. Ktoś, kto nie pracuje i nie jest w stanie nawet zatroszczyć się o swoje własne, intymne potrzeby.

Taki stan rodzi w paralityku poczucie bycia ciężarem dla innych, kimś niepotrzebnym, nieprzydatnym w społeczeństwie czy dla rodziny, bo nieproduktywnym.

A jednak taki stan to błogosławieństwo. Człowiek zostaje w nim ogołocony z całego swego aktywizmu i zapracowania, i ma możliwość budowania sensu swego istnienia tu na ziemi na czymś znacznie ważniejszym: na miłości.

Ale do tego potrzebuje ogromu Bożej łaski. W dzisiejszej Ewangelii Jezus wskazuje, jak ważne dla odzyskania sensu swego życia jest uzyskanie odpuszczenia grzechów. Serce, przywalone ciężarem win, nie jest zdolne prawdziwie kochać.

Kiedy człowiek już nic nie może zrobić, zawsze może kochać. I jest to najtrudniejsza „praca” do wykonania. A uczymy się jej całe życie.

 

Czytania mszalne rozważa Elżbieta Krzewińska


 

Piatek 1. tygodnia zwykłego 2013

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Elżbieta 04.02.2013 21:36
....Panie i ja potrzebuję Twojego uzdrowienia-,...ciała i duszy ale wola Boża,...muszę się pogodzić z Twoją wolą Panie....
0 kratka 19.01.2013 00:25
Panie, uzdrów mnie z paraliżu ducha, bym nie trwała w milczeniu, gdy drugiemu potrzebne jest słowo.
2 HELENA 18.01.2013 14:43
Słowa Jezusa
Wstań weź swoje łoże i chodż ?
Paraliż ciała bezradność -taki człowiek wie,że nie może liczyć na siebie,na własne siły-Ale wszystko zależy od naszej wiary...powiedz Jezusowi wierzę i proszę o Błogosławieństwo.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg