Refleksja na dziś

Czwartek 17 stycznia 2013

Czytania » Milczenie

Przeważnie nasze działanie i mówienie dokonuje się pod wpływem rozmaitych uczuć. Tych trudnych: gniewu, złości, smutku, rozżalenia, ale i tych pięknych: radości, zachwytu, poczucia szczęścia, zadowolenia.

W dzisiejszej Ewangelii Pan zwraca mi uwagę na to, że działając nawet pod wpływem uczuć radosnych, pozytywnych, mogę nie pełnić Jego woli.

Jezus surowo przykazał trędowatemu, by nikomu nic nie mówił o cudzie uzdrowienia, którego doświadczył. Ten jednak nie wypełnił Jezusa nakazu. Przez to Jezus musiał przebywać w miejscach pustynnych.

Trudno to przyjąć, ale okazuje się, że nie zawsze dzielenie się z innymi cudami, jakie dokonują się w moim życiu, jest dobre i zgodne z wolą Boga.

Wszystko, co mnie spotyka: i zło, i dobro, wymaga namysłu i rozwagi. Moje czyny i słowa nie mogą wypływać z uczuć i emocji. Bo może okazać się, że lepiej dla mnie, gdy jak Maryja, rozważam wszystko w swoim sercu, niż, gdy jak trędowaty, chwalę się dobrem, otrzymanym od Pana.

 

Czytania mszalne rozważa Elżbieta Krzewińska


 

Czwartek 1. tygodnia zwykłego 2013

Przeczytaj komentarze | 5 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

2 feri 18.01.2013 09:48
dzięki Dora, mądre to , co napisłas, będą pamiętac!
2 damzar 17.01.2013 22:33
Pan nas wczorej wyprowadził na pustynie - która jest naszym spodkaniem z Nim na modlitwie i to jest osobiste tzn Nasze spodkanie z Jezusem o czym nie muszą wszyscy słyszeć. A świadectwo o Jezusie musimy dawać zawsze i wszędzie ale też musimy wiedzieć co komu mówimy
1 Andrzej 17.01.2013 21:09
Trudno to pojąć, ze radością z cudu w moim życiu nie zawsze się można dzielić z innymi.Ja bym też pewnie tak postąpił jak tredowaty. Przecież świadectwo o cudzie jest też bardzo ważnym świadectwem o wierze szczególnie w Roku Wiary
2 Dora1963 17.01.2013 20:46
Mysle ze chodzi o to by rozrozniac..nie rzucac "perly swiniom"...Zapytac Ducha Sw.-czy moje doswiadczenie moze pomoc czy tez lepiej-zamilknac...

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama