Refleksja na dziś

Czwartek 23 lipca 2015

Czytania » Wszczepiona latorośl

Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie  J 15

Jezus porównuje siebie do krzewu winnego, Ojca zaś do tego, który się tym krzewem opiekuje. My jesteśmy latoroślami, które od chwili chrztu wszczepione są w krzew. W każdej Komunii świętej pobieramy z krzewu ‘soki’ konieczne do życia w zjednoczeniu z Bogiem. Jeśli z tego rezygnujemy możemy ‘uschnąć’ i nie przynieść owocu. Póki żyjemy tu na ziemi mamy szansę jednoczenia się z Jezusem, jeśli nie skorzystamy z niej, może się na nas spełnić groźba ognia.

Z jaką ufnością przystępuję do Komunii? Czy uświadamiam sobie, po co to czynię? Dlaczego tak mało mnie przemienia? Nie przyniesie owoców Komunia przyjmowana rutynowo, z przyzwyczajenia, bez świadomości tego, co się w niej dokonuje. W Komunii świętej Bóg jest najbliżej mnie, jak to tylko tu na ziemi jest możliwe. Oczyszcza moje serce z grzechów, przebacza moje słabości i daje siłę do walki ze złem, do czynienia dobra. To chwila, gdy mogę wtulić się w Niego. Czy w to wierzę?

 

Czytania mszalne rozważa Aleksandra Kozak

 

sanderka1000 Pokój i dobro - Krzew winny

 

 

 

 

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama