Ksiądz dr Roman Piwowarczyk wspinał się na górę Ararat i dotykał przedmiotów, które odkryto na wysokości ponad 4000 m n.p.m. w olbrzymiej, drewnianej konstrukcji. Według wielu danych to biblijna arka Noego.
Biblijne opisy zesłania Ducha Świętego oraz Jego działanie w Kościele i życiu chrześcijanina wyjaśnia o. Paweł Trzopek OP.
Teologia odpowiada na coraz to nowe pytania, które niesie zmieniająca się doczesność, pytająca o Boga, człowieka, świat i ich wzajemne relacje.
Księga Przysłów to starotestamentowe pismo niezwykle złożone w treści. Zdecydowana część to przysłowia, czyli krótkie pouczenia podpowiadające, jak żyć mądrze, sprawiedliwie i szczęśliwie.
"A los padł na Macieja. I został dołączony do jedenastu apostołów". Dziś święto św. Macieja Apostoła. Jego imię oznacza "Dar Jahwe".
O Ewangelii na „zgniłym Zachodzie” i podzielonym Berlinie mówi salezjanin, ks. Przemysław Kawecki.
W kontekście tego, co stało się udziałem ludu, który wyszedł z Egiptu, to pytanie jest przejawem duchowej ślepoty i niewdzięczności.
Świat jest pełen łez. Co dzień na całym świecie płaczą ludzie dotknięci krzywdą, cierpieniem, niesprawiedliwym potraktowaniem.
Nikt nie widział momentu zmartwychwstania, ale niektórzy spotkali Zmartwychwstałego. I to były wyjątkowe spotkania – mówi o. Olivier-Thomas Venard OP.
Wielki Pątek - dzień, w którym Jezus umiera na krzyżu, jest dla chrześcijan objawieniem Bożej miłości do człowieka tak ogromnej, że sięga po śmierć. O biblijnych zapowiedziach i znaczeniu tego dnia mówi ks. prof. Mirosław Wróbel, kierownik Sekcji Nauk Biblijnych KUL.