Trzeba więcej katolickich tłumaczeń Biblii na języki Indian, bo mają oni prawo poznawać w ojczystej mowie Słowo Boga, który objawia swą miłość. Tak brzmi jeden z postulatów Latynoamerykańskiego Spotkania Duszpasterstwa Tubylców.
„Biblia zawiera swoisty kodeks bezpiecznego kierowania własnym życiem i duchowością, i liczy sobie o wiele więcej kart niż broszurka publikowana przez Wydział Ruchu Drogowego, dzięki której możemy jeździć bezpiecznie po drogach” – mówi ks. Jan Byrt, ewangelicki proboszcz ze Szczyrku Salmopolu.
Witam wszystkich uczestników Konkursu - zarówno tych, którzy brali udział w poprzednim jak i nowych.
„Słowo Boże w duszpasterstwie powołań” - to tematem najbliższej Kongregacji odpowiedzialnych za powołania w Polsce.
Na Węgrzech początek Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zbiegł się w czasie z zakończeniem Roku Biblii, przeżywanego tam wspólnie przez wiernych różnych wyznań - donosi Radio Watykańskie. We wczorajszej modlitwie wieczornej w bazylice św. Stefana w Budapeszcie wzięli udział przedstawiciele Kościołów katolickiego, ewangelickiego i reformowanego.
Fundamentem nauczania i wszelkiej działalności na rzecz dobra jest słowo Boże. To ono jest źródłem mądrości, która prowadzi do zbawienia przez wiarę. Z okazji święta Nawrócenia św. Pawła, biskupi apelują do wiernych, aby w trwającym roku Apostoła Narodów częściej sięgali po Pismo święte i z większym zaangażowaniem czytali oraz słuchali słowa Bożego.
30 stycznia Watykańska Biblioteka Apostolska zaprezentuje wydawnictwo „Hebrew Manuscripts in the Vatican Library: Catalogue”, czyli katalog znajdujących się w jej zbiorach około ośmiuset manuskryptów hebrajskich.
Brytyjski naukowiec, pracujący na Uniwersytecie Stanowym Północnej Karoliny, zamierza zbadać DNA wykonanych ze zwierzęcej skóry średniowiecznych manuskryptów.
W poniedziałek w Ołtarzewie k. Warszawy zmarł ks. prof. Julian Warzecha SAC, biblista, redaktor naukowy przekładu tzw. Biblii Paulistów a także polskiego przekładu Biblii Ekumenicznej. Miał 64 lata.
Amerykański "Newsweek" na pierwszej stronie opublikował artykuł, w którym próbuje się dowieść, że Biblia nie przedstawia spójnego modelu małżeństwa, nie może być źródłem wskazówek dla jakiegokolwiek współczesnego heteroseksualnego związku i nie potępia małżeństw homoseksualistów - donosi Rzeczpospolita.