Biblia nie przedstawia spójnego modelu małżeństwa?

Amerykański "Newsweek" na pierwszej stronie opublikował artykuł, w którym próbuje się dowieść, że Biblia nie przedstawia spójnego modelu małżeństwa, nie może być źródłem wskazówek dla jakiegokolwiek współczesnego heteroseksualnego związku i nie potępia małżeństw homoseksualistów - donosi Rzeczpospolita.

Artykuł wywołał burzę.

"To kolejny atak na ortodoksyjne chrześcijaństwo."

"Odbieram to jako próbę skarykaturyzowania instytucji tradycyjnego małżeństwa, zredukowania jej do poziomu rysunkowego żartu, do dosłownego odczytywania Biblii. Tymczasem istnieją bardziej praktyczne socjologiczne powody, dla których otaczamy instytucję małżeństwa taką czcią."

"Newsweek postawił Biblię na głowie. W samym centrum szerokiej rodziny, o której mówi Biblia, stoi instytucja małżeństwa jako najbardziej podstawowa forma uświęconej miłości i poświęcenia. Takie pojmowanie małżeństwa, głęboko zakorzenione w jego celach prokreacyjnych, jest jednoznacznie heteroseksualne."

- czytamy w komentarzach.

Autorce zarzuca się nieznajomość tematu, przeinaczenia i błędy faktograficzne, a Newsweekowi - że tekst publicystyczny [prezentujący osobiste poglądy autorki] został przedstawiony jako informacyjny.

Komentarz jednego z szefów "Newsweeka" ograniczył się do stwierdzenia, że "artykuł mówi sam za siebie" i zachęcenia do wyrażania opinii.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama