Fenomen umierania i śmierci jest nie tylko problemem egzystencjalnym. Jest on także przedmiotem refleksji filozofii i teologii, medycyny i psychologii.
Historia Kościoła zna wiele świadectw objawień maryjnych, które mają często charakter pojedynczych spotkań z Maryją i osobistych doświadczeń Jej troski i miłości.
Bez zrozumienia, czym są sakramenty, nie można zrozumieć tego, czym jest chrześcijaństwo.
Abp Michalik w wystąpieniu otwierającym obrady 355-go zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski zaapelował o większe „ubiblijnienie” całego duszpasterstwa w Polsce, które winno być inspirowane wiarą zakorzenioną w Piśmie Świętym.
Diakoni z tarnowskiego WSD uczestniczyli w sierpniu w pielgrzymce po Ziemi Świętej.
Pierwsza i Druga Księga Samuela stanowiły przedmiot tegorocznych zmagań ministrantów i lektorów, którzy walczyli o prawo reprezentowania diecezji podczas ogólnokrajowego konkursu biblijnego.
Jakie mogło być życie św. Anny i jej męża Joachima? W Piśmie Świętym nie odnajdziemy żadnej wzmianki, żadnego cytatu z wypowiedzianych przez nich słów.
Pierwszy w trzecim tysiącleciu przekład Pisma Świętego z języka hebrajskiego, aramejskiego i greckiego na język polski z komentarzem opracował zespół 100 biblistów i językoznawców.
Po co uczyli się hebrajskiego i układali witraże w najgorętszy tydzień lata?
W Roku Jubileuszowym za przykładem Ojca św. uroczyście intronizowano księgę Pisma Świętego w katedrach Kościołów lokalnych i w wielu świątyniach parafialnych. Kolejnym miejscem, do którego "z odnowionym zapałem" powinna powrócić Biblia, są "kościoły domowe" - rodziny chrześcijańskie (KK 11, FC 49-64).
Nie kiedyś. Przecież, o ile jestem z Nim, już dziś.
Czeka nas niebo. Stan, w którym "nie będziemy już łaknąć ani pragną", w którym nie będzie już miało do nas dostępu żadne zło.
Biblijne konteksty na Uroczystość Wszystkich Świętych i trzy msze Dnia Zadusznego.
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.