"Ubiblijnić" duszpasterstwo

Abp Michalik w wystąpieniu otwierającym obrady 355-go zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski zaapelował o większe „ubiblijnienie” całego duszpasterstwa w Polsce, które winno być inspirowane wiarą zakorzenioną w Piśmie Świętym.

Jak poinformował rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch abp Michalik przypomniał, że w ostatni Wielki Czwartek biskupi w liście skierowanym do polskich księży zwrócili uwagę na rolę Pisma Świętego w życiu kapłana. Skierowali do nich wezwanie, aby systematycznie czytali Pismo Święte i aby słuchali zawartego w nim Słowa Bożego.


W swoim wystąpieniu abp Michalik mówił również o wdzięczności za beatyfikacje Jana Pawła II - powiedział ks. Kloch.Abp Michalik na zakończenie wystąpienia przypomniał biskupom o przypadającym w tym roku 1050-leciu chrztu Polski, 90-leciu poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusowemu oraz 50-leciu poświęcenia Polski Sercu Maryi.

Biskupi zgromadzeni w Licheniu na 355-ym Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu omówią ponad 40 tematów, z czego najważniejszym będzie właśnie kwestia większego oparcia duszpasterstwa na Biblii, kwestie katechizacji szkolnej i pracy uczelni katolickich oraz sprawa małżeństw mieszanych w związku z przygotowywaną deklaracją na ten temat Kościoła Katolickiego i Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama