Pokochaj Biblię

Dobiega końca termin przyjmowania zgłoszeń do XVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Jeszcze tylko do 6 marca uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać chęć udziału w biblijnych zmaganiach. Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym bez egzaminów wstępnych na kilku kierunkach w renomowanych uczelniach wyższych w Polsce.

Na zwycięzców czekają również inne atrakcyjne nagrody: pielgrzymka do Ziemi Świętej, Rzymu i Wilna oraz ciekawe pozycje książkowe i cenne upominki.
Tegoroczny zakres merytoryczny obejmuje Księgę Izajasza, Ewangelię wg Świętego Łukasza oraz Dzieje Apostolskie wraz z przypisami, wstępami i słowniczkiem.

Konkurs Wiedzy Biblijnej przebiega w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Za przeprowadzenie pierwszego z nich odpowiadają katecheci, na podstawie materiałów dostarczonych przez organizatora. Pytania na każdym etapie Konkursu, przygotowuje specjalnie powołany zespół biblistów, m.in. z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, któremu przewodniczy ks. prof. Mirosław Wróbel.

Decyzję o starcie w Konkursie należy podjąć do 6 marca 2012. Zgłoszenia szkół przyjmowane są drogą on-line, poprzez oficjalną stronę internetową Konkursu: www.okwb.pl, w zakładce zgłoszenie. Pierwszy etap odbędzie się 27 marca 2012, w każdej ze zgłoszonych placówek. Już 1400 szkół ponadgminazjalnych włączyło się w to „biblijne dzieło”.

Honorowy patronat nad XVI Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej sprawuje ks. abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, a na szczeblu diecezji niemal wszyscy ordynariusze Kościołów lokalnych. W ubiegłorocznej edycji, do biblijnych zmagań przystąpiło ok. 30 tys. młodych.

Organizatorzy z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” podkreślają, że nie jest to zwykły Konkurs, a to dlatego, że dotyczy Bożego Słowa. Głównym jego celem jest zachęta młodych do sięgania po Pismo Święte. Obok rywalizacji konkursowej, uczniom proponuje się dodatkowo bezpłatne warsztaty biblijne, nabożeństwa Bożego Słowa i spotkania z ludźmi, którzy swoim działaniem dają świadectwo, że Biblia jest rzeczywistą Księgą Życia.
Fundatorami głównych nagród w finale tegorocznej edycji, są: Fundacja Komisariat Ziemi Świętej, Firma Inco - Veritas S.A., Edycja św. Pawła, Tygodnik Katolicki „Niedziela” oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Więcej o Konkursie można dowiedzieć się, odwiedzając stronę: www.okwb.pl, a także śledząc przekazy oficjalnych partnerów medialnych: Katolickiej Agencji Informacyjnej, Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz Przewodnika Katolickiego, miesięczników: List i Biblia krok po kroku, Rycerz Młodych i Rycerz Niepokalanej, rozgłośni: Jasna Góra, Radio Maryja i Niepokalanów, Telewizji Trwam oraz serwisów internetowych: Opoka.pl, Wiara.pl i Katolik.pl.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIBLIA

Reklama

Reklama