Anioły

Posłańcy Boga. Istoty tajemnicze i fascynujące. Czuwające nad ludźmi i zawsze obecne, a dla większości z nas niewidzialne.

Anioły   Wydawnictwo M Nakładem Wydawnictwa M ukazała się niedawno bardzo ciekawa książeczka, zbierająca m.in. najciekawsze myśli i fragmenty z nauczania Jana Pawła II, w których mowa właśnie o aniołach.

Co mówi o duchach światłości Pismo Święte? W jaki sposób uczestniczą one w dziejach zbawienia ludzi i w życiu Kościoła? Wreszcie, co z upadłymi aniołami? Bo przecież i o nich odnajdujemy wzmianki w rozmaitych papieskich tekstach.

Jan Paweł II w swych katechezach i rozważaniach szczegółowo analizował te biblijne fragmenty, w których mowa np. o tym, w jaki sposób "aniołowie we właściwy sobie sposób uczestniczą w rządach Boga nad stworzeniem". Objaśniał i przybliżał mistyczną, anielską naturę. Wszak "w doskonałości swojej duchowej natury aniołowie powołani są od początku (...) do poznania prawdy i miłowania dobra, które znają w sposób pełniejszy i doskonalszy, aniżeli może je znać człowiek" - mówił ojciec święty w 1986 roku.

Ale w "Aniołach", prócz wypowiedzi bł. Jana Pawła II, znajdziemy także sporo innych tekstów, wyjaśniających, kim tak naprawdę są bohaterowie tej publikacji. Na kolejnych stronach znalazło się w niej bowiem miejsce na obszerne cytaty z Katechizmu Kościoła Katolickiego, jak również na wypowiedzi wcześniejszych papieży. I tak: możemy wczytać się w słowa Leona XIII, w których mowa o kontemplacji i modlitwie z aniołami, Jana XXIII (zastanawiającego się nad misją trzech wielkich archaniołów), czy Piusa XI, który pisał o naszych obowiązkach wobec świętych aniołów.

Całość dopełnia zbiór kilkunastu modlitw, hymnów i egzorcyzmów. Jest tu np. nowenna z litanią do świętego Michała Archanioła oraz modlitwa do Maryi - Królowej Aniołów.

***

Mieliśmy dla Państwa 3 egzemplarze tej swoistej, anielskiej antologii. Do każdego z nich dołączyliśmy także gadżety - w tym koszulki - portalu Wiara.pl. Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o przysłanie nam Państwa ulubionego, biblijnego cytatu, w którym pojawia się anioł. Nagrody otrzymują:

Edyta Welk z Białej Podlaskiej, Agnieszka Święchowicz z Jordanowa oraz Bartłomiej Biront z Zamościa

Gratulujemy, komplety prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg