Biblia z komentarzami Jana Pawła II

Minęło osiem lat od powrotu polskiego papieża do Domu Ojca i spontanicznych okrzyków wiernych Santo Subito! (Święty natychmiast!). Teraz staje się to formalnie - papież Franciszek wynosi do chwały ołtarzy Jana Pawła II.

Biblia z komentarzami Jana Pawła II   Wydawnictwo M Na naszym rynku wydawniczym ukazała się właśnie  wyjątkowa pamiątka nadchodzącej kanonizacji – wydanie Biblii wzbogacone o liczące 320 stron komentarze Jana Pawła II.

Tekst Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu – przetłumaczony przez biskupa Kazimierza Romaniuka – został wzbogacony komentarzami Jana Pawła II, wyjaśniającymi wybrane fragmenty Biblii, która była dla niego podstawowym źródłem inspiracji. Papież każdego dnia rozważał teksty biblijne i modlił się nimi. Posiadał wyjątkowy dar ich objaśniania i komentowania poprzez analogiczne treści i pojęcia zawarte w innych fragmentach Biblii, a także w kontekście życia Kościoła, liturgii, sakramentów i problemów współczesnego świata.

"Biblia z komentarzami Jana Pawła II" to wyjątkowa edycja upamiętniająca kanonizację papieża Polaka, dająca możliwość powrotu do jego nauczania. Bogato zdobiona twarda oprawa, złoty ornament, ozdobny grzbiet i złota wstążka podkreślają dbałość wydawcy o szatę graficzną. Dodatkowym atutem jest dwukolorowy druk oraz piękne ilustracje biblijne Gustave’a Doré.

W publikacji znalazło się także miejsce na wstęp księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz na słowo Prymasa Polski księdza kardynała Józefa Michalika.

Jak napisał biskup Kazimierz Romaniuk: "biblijne komentarze Jana Pawła II to nie tylko egzegeza, ale także nieprzeciętna teologia biblijna, która ma to do siebie, że określone teksty Pisma Świętego objaśnia i tłumaczy poprzez inne teksty biblijne. Trafne i częste kojarzenie tekstów to jedna z zalet teologii biblijnej Ojca Świętego.

Komentarze Jana Pawła II  są zwięzłe, proste i nawiązują do realiów ludzkiej egzystencji. Ani w egzegezie, ani w teologii biblijnej Papieża nie ma niesprawdzonych jeszcze nowinek, są natomiast cenne refleksje filozoficzno-teologiczne, ułatwiające odnajdowanie w poszczególnych tekstach ich 'sensu pełniejszego'.

Papieskie komentarze biblijne to zaszczytne ubogacenie Biblii Warszawsko-Praskiej. Ojcu Świętemu i Wydawnictwu jesteśmy więc bardzo wdzięczni za wyraźne wsparcie naszych wysiłków w celu lepszego rozumienia Słowa Bożego". 
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama