Jubileuszowy Maraton Biblijny na 1500 osób

Półtora tysiąca osób weźmie udział w rozpoczynającym się w niedzielę w Poznaniu 10. Maratonie Biblijnym. Jego uczestnicy będą czytali fragmenty Pisma Świętego, wydarzenie obejmie 30 kościołów archidiecezji poznańskiej.

Jak podkreślają organizatorzy, celem maratonu jest zachęcenie do czytania Pisma Świętego, pogłębiania wiary i relacji z Bogiem; publiczne czytanie ma być dla każdej parafii świętem Biblii.

Wspólne czytanie potrwa do 14 kwietnia. Maraton rozpocznie się w kościele pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu. Uczestnicy będą czytać fragmenty tzw. Biblii Poznańskiej, czyli tłumaczenia Pisma Świętego opublikowanego w Poznaniu w latach '80 XX wieku.

"W związku z rosnącym z roku na rok zainteresowaniem organizacją Maratonu Biblijnego przez wspólnoty parafialne, w tym roku wydłużono czas jego trwania do 30 dni. Na jego trasie znajdą się między innymi parafie w Koziegłowach, Kościanie, Śremie oraz Szamotułach" - poinformował PAP rzecznik prasowy poznańskiej kurii ks. Maciej Szczepaniak.

W tym roku hasłem maratonu są słowa: "Wierzę w Syna Bożego". Jak podał Szczepaniak, nawiązuje ono do ogłoszonego pod tym samym hasłem roku duszpasterskiego, w którym szczególny nacisk kładzie się na słowo Boże.

Ostatnie fragmenty Pisma Świętego zostaną przeczytane 14 kwietnia, w Wielki Poniedziałek w poznańskiej katedrze. Zakończenie wydarzenia będzie połączone z wprowadzeniem do świątyni symboli Światowych Dni Młodzieży - Krzyża i Ikony Salus Populi Romani, które tego dnia przywiezie z Rzymu delegacja młodzieży poznańskiej archidiecezji.

Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 r.

Po raz pierwszy Pismo Święte czytano w Poznaniu w 2005 roku przez 876 osób. Maraton trwał wtedy bez przerwy 120 godzin. Od roku 2006 fragmentów Biblii jest 1,5 tys. Począwszy od roku 2007 wydarzenie przyjęło formę "wędrowną" - każdego dnia czytanie odbywa się w innym kościele.

Organizatorem maratonu jest Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL