Wielki Piątek w tv

Różni nadawcy przygotowali dziś dla widzów aż cztery filmy biblijne.

Wielki Piątek w tv   Józef Wolny /Foto Gość O godz. 20:05 telewizja Polsat wyemituje "Syna Bożego" - film zmontowany ze scen, które widzowie mogli oglądać w serialu "Biblia", ale nie tylko. Były też tzw. "dokrętki", dzięki którym twórcom udało się stworzyć poprawny, kinowy film biblijny. Więcej na temat tej całkiem niezłej produkcji można przeczytać tutaj.

"Syn Boży zostanie powtórzony w sobotę, 26 marca o godzinie 7:40 w CANAL+.

*

Także o 20:05, tyle że w TV 4, obejrzeć można będzie "Barabasza". Nie jest to jednak słynny klasyk biblijny z 1961 roku z pamiętną kreacją Anthony'ego Quinna, ale nowa, telewizyjna wersja historii Barabasza, gdzie w tytułową rolę wciela się Billy Zane. Film to (czy raczej mini-serial) w dużej mierze przygodowy, ale swój urok ma i "da się go obejrzeć". Więcej o "Barabaszu" z 2012 r. znajdą Państwo tutaj.

Film ten zostanie ponownie wyemitowany przez TV 4 w niedzielę, 27 marca, o godzinie 12:35.

*

O 21:00 kanał TNT pokaże "Ostatnie kuszenie Chrystusa". Słynny film Martina Scorsese, który dla jednych jest kontrowersyjny, czy wręcz obrazoburczy, dla innych zaś genialny. Wyżej podpisany zdecydowanie ten film poleca. Dlaczego? O tym przeczytać można tutaj.

TNT powtórzy "Ostatnie kuszenie Chrystusa w niedzielę, 27 marca, o godzinie 1:15.

*

I wreszcie na koniec propozycja TVP 1. O 23:05 na antenie tej stacji pojawi się "Zabić Jezusa" - największa jak dotąd produkcja w historii National Geographic. Film może nieco statyczny, ale też z kilkoma pięknymi scenami, które zostają w pamięci na długo. Więcej na temat tej produkcji można przeczytać tutaj.

W niedzielę, 27 marca pokaże go też National Geographic Channel. W trzech częściach. Początek tego swoistego seansu na raty o godz. 13:00.

***

Tekst z cyklu ABC filmu biblijnego

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama