Rodzinka

Święta i współczesna.

Wierni, którzy czytają Pismo Święte i wiedzą o nim coś więcej, zwracają uwagę na to, że Maryja wraz z Józefem wiernie wypełniali prawo Starego Testamentu odnoszące się do małego dziecka, ofiarowali Bogu pierworodnego.

Matka Jezusa, choć wiedziała o Jego nadzwyczajnym poczęciu, przeczuwała, że to będzie Ktoś nadzwyczajny, poddała się przepisom Prawa, jak każda kobieta izraelska. Takie były początki Świętej Rodziny.

I dzisiaj jest wiele praw, które chcą wspierać i chronić rodzinę. Ale ja w trosce o szczęście rodzin, a szczególnie dzieci, przedstawię może tylko parę propozycji, nad którymi warto się zastanowić.

Trzeba zacząć od uczciwego narzeczeństwa. Nie mieszkać razem i nie zaczynać kontaktów seksualnych przed ślubem. Czy to takie trudne? Tłumaczenie, że dzisiaj tak musi być, nie wytrzymuje krytyki. Dziesiątki tysięcy młodych narzeczonych żyje osobno i zakłada srebrne obrączki, zobowiązując się do czystości przedślubnej. I nie czują się przez to umniejszeni czy nie wyżyci.

A może by wesele bez alkoholu? Wiele takich wesel w Polsce. Jest nawet stowarzyszenie takich rodzin, liczące kilkaset osób.

A może by wspólna modlitwa rodzinna, przynajmniej wieczorem?

A może by po każdej sprzeczce spokojna rozmowa zamiast dąsania się na siebie?

A może, a może…

A może doświadczeni małżonkowie podsunęli by jeszcze kilka rad, choćby Ojcu Proboszczowi na kolędzie…

*

Leon Knabit OSB Przestań narzekać, zacznij żyć (część 1), Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIBLIA, KSIĄŻKI

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.