Indie: Ale Biblia!

Największą Biblię świata, ważącą 7 kg i liczącą 3500 stron, wystawiono na Międzynarodowych Targach Książki Chrześcijańskiej, odbywających się w stolicy stanu Tamil Nadu – mieście Chennai (dawny Madras).

Dotychczas największą Biblię na świecie wydano w 1884 roku w Stanach Zjednoczonych – jest ona także wystawiona w Chennai.

Na Targach tych pokazano egzemplarze Pisma Świętego różnych kształtów, form i wielkości: od największych do miniaturowych, które odczytać można jedynie za pomocą lupy. Nad wspomnianym ogromnym tomem, spisanym ręcznie w języku tamilskim, pracowało 3014 osób. Swój udział w jego redagowaniu miały gwiazdy kina indyjskiego, a nawet politycy, jak minister finansów Indii Shri P. Chidambaram.

„Międzynarodowe Targi Książki Chrześcijańskiej są okazją do zapoznania szerokich rzesz mieszkańców Indii z chrześcijaństwem, jego historią, filozofią, literaturą i liturgią” – powiedział włoskiej agencji katolickiej AsiaNews ks. Babu Joseph Karakombil, rzecznik prasowy episkopatu Indii. Dodał, że „bogata oferta wystawionych książek, skierowanych do różnych grup i warstw społecznych, ukazuje wielki wkład chrześcijaństwa w dziedzictwo kulturowe ludzkości”.

Tutejsze społeczeństwo charakteryzuje się ogromną różnorodnością kultur i religii. Targi, na których można nie tylko oglądać, ale także kupić książki, odwiedzają osoby różnych wyznań, poszerzając w ten sposób swoją wiedzę o chrześcijaństwie.

Zdaniem ks. Karakombila, jeśli targi te będą się odbywać w przyszłości, mogą stać się okazją do wymiany myśli i poglądów między chrześcijanami różnych wyznań oraz przedstawicielami innych religii indyjskich. Ponadto studenci mogą znaleźć na targach bogaty wybór literatury klasycznej potrzebnej do ich pracy naukowej – dodał rzecznik episkopatu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama