Izrael: Park biblijny i eksmisje Palestyńczyków

88 budynków we wschodniej części Jerozolimy, w których mieszka ponad 1000 Palestyńczyków ma zostać wyburzonych, zaś na ich miejscu ma powstać park biblijny dla turystów.

- Na tym miejscu powinien znajdować się park archeologiczny, a nie budynki mieszkalne – powiedział szkockiej gazecie „The Scotsman” Yakir Segev, pracownik jerozolimskiego magistratu.

–Te domy powstały bez zezwoleń budowlanych i najlepiej, gdyby zamieszkujący je ludzie opuścili je dobrowolnie – dodaje Segev, zastrzegający, że jeśli tak się nie stanie, to w życie wejdą przygotowane już i zatwierdzone nakazy rozbiórki.

Zaniepokojone całą sprawą są władze brytyjskie, obawiające się kolejnego konfliktu dotyczącego terenów, które w 1967 roku zaanektował Izrael.

Planowany park biblijny miałby być zarządzany przez żydowskich osadników, którzy kontrolują już położone niedaleko „Miasto Dawida” – atrakcję turystyczno-archeologiczną podobnego rodzaju.

Izraelskie władze planowały stworzenie parku już 4 lata temu – wówczas jednak, pod naciskiem przedstawicieli innych rządów wycofały się z tego pomysłu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg