Starachowice: 24-godzinne czytanie Biblii

24-godzinne głośne czytanie Biblii rozpocznie się w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach, po liturgii Wielkiego Czwartku.

W przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzacja czytania Pisma Świętego zaangażowali się m.in. przedstawiciele Rycerzy Kolumba, Ruchu Światło-Życie i KSM - w sumie 130 osób.

Rycerz Kolumba Andrzej Rojka podkreśla, że taka forma adoracji jest dużym wyzwaniem. Każda osoba, która się zgłosi, będzie czytała Biblię przez 10 minut. Czytanie rozpocznie się około 20.30 - bezpośrednio po zakończeniu liturgii Wielkiego Czwartku i będzie trwało całą noc i cały dzień, aż do godziny 18.00 w Wielki Piątek, czyli do rozpoczęcia Drogi Krzyżowej.

- W ten sposób chcemy pozostać i uczestniczyć z Chrystusem w jego męce od momentu uwięzienia, aż do ukrzyżowania. Liczymy na aktywne uczestnictwo parafian w tej formie adoracji - wszystkich parafian - nie tylko związanych z grupami parafialnymi, ale także tych, którzy chcieliby włączyć się choćby jeden raz uaktywniając swój głos dla Chrystusa - podkreślił Andrzej Rojek.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg