Łódź: Daniel Ange zachęca do błogosławienia Pismem Świętym

O. Daniel Ange, założyciel Katolickiej Szkoły Kontemplacji i Ewangelizacji Młodych zaproponował 22 kwietnia w Łodzi, aby wierni błogosławili ludzi Pismem Świętym.

O. Ange uczestniczył w nieszporach ku czci św. Wojciecha odprawionych w sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej.

O. Ange podkreślał, że każdy chrześcijanin powołany jest do ewangelizowania. "Każdy z nas powinien błogosławić innych ludzi, spotykanych w codziennym życiu" - mówił. Zauważył, że osoby świeckie nie mają w swoich domach tabernakulum z Ciałem Jezusa. Ale mają Pismo Święte. "Błogosławcie nim! Ta myśl przyszła mi do głowy właśnie teraz. Błogosławcie innych ludzi Pismem Świętym" - zachęcał.

Znany belgijski charyzmatyk podkreślał, że Polacy są szczególnie powołani do dzielenia się Chrystusem z innymi. "Każdy naród ma w swojej historii taki okres, który przypomina ciemną, bezgwiezdną noc. Naród polski też takie czasy przeżywał" - mówił o. Ange. I wykazywał się bardzo dobrą znajomością historii Polski - rozbiory, pakt Ribbentrop-Mołotow, Katyń. "Ale zawsze w tych mrocznych czasach wierzono, że nadchodzi jutrzenka. I tak było. Przecież w tym samym roku, w którym wybucha wojna, w Polsce Duch Święty przygotowywał wielu świętych, z których niektórzy nie są jeszcze ogłoszeni świętymi. Przygotowywał na przykład Karola Wojtyłę" - mówił o. Ange. "30 lat temu, na Placu Zwycięstwa, pojawia się Anioł Zmartwychwstania. Moskwa się trzęsie. To jest prawdziwe epicentrum trzęsienia ziemi, które doprowadzi do upadku komunizmu" - zauważał.

"Przez lata próbowano zamknąć drzwi polskich domów przed Chrystusem. I zamknięto. Ale okazało się, że Chrystus był już wcześniej w środku. A teraz wy powinniście podzielić się tym z innymi narodami" - apelował o. Ange.

O. Daniel Ange uczestniczył w nieszporach ku czci św. Wojciecha, odprawionych w sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Przygotowali ją członkowie Katolickiej Szkoły Kontemplacji i Ewangelizacji Młodych "Dzieci Światłości" z Łodzi. Wcześniej belgijski charyzmatyk spotkał się na bardziej kameralnym spotkaniu z alumnami Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W piątek, 24 kwietnia, o. Ange odbierze w Lublinie tytuł doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Daniel Ange urodził się w 1932 r. w Brukseli. Mając 18 lat wstąpił do klasztoru benedyktynów w Clerveaux w Luksemburgu. Po siedmiu latach założył fraternię prostego życia monastycznego „Matki Bożej ubogich”.
Od tego momentu wiódł życie pustelnicze, m.in. przez 12 lat mieszkając w Rwandzie. W 1981 r. przyjął święcenia kapłańskie, a w 1984 r. założył Katolicka Szkołę Ewangelizacji Jeunesse-Lumiere (Młodość Światło). Jest autorem wielu książek poświęconych teologii i ewangelizacji.

«« | « | 1 | » | »»