XIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Civitas Christiana zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Tematem Konkursu są Pisma Janowe obejmujące: Ewangelię św. Jana [J], Listy św. Jana [1J; 2J; 3J] i Apokalipsę św. Jana [Ap] wraz z przypisami i wstępami. Tekstem źródłowym jest Biblia Tysiąclecia (wyd. V).

Na laureatów czekają indeksy na różne uczelnie wyższe na rozmaite kierunki m.in.: historię, historię sztuki, filozofię, kulturoznawstwo, teologię oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Głównym celem Konkursu jest zachęta młodych do czytania Pisma Świętego i poznawania historii Zbawienia, inspiracja do odkrywania aktualności Bożego Słowa, a także budowanie wspólnoty wśród „młodego” Kościoła.

Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego (23 marca), diecezjalnego (26 kwietnia) i finału ogólnopolskiego (7-8 czerwca). Ważnym jego elementem jest Częstochowskie Spotkanie Młodych z Biblią, które ma wymiar formacyjno-warsztatowy i odbywa się 13 maja, w rocznicę zamachu na życie Jana Pawła II.

Zgłoszenia szkół do udziału w Konkursie przyjmowane są do 28 lutego 2010.

Informacje: civitaschristiana.pl w zakładce: konkurs biblijny oraz u koordynatorów diecezjalnych, z którymi należy kontaktować się poprzez oddziały okręgowe Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” będącego organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Zachęcamy i czekamy, bo „poznawanie Ewangelii jest wielkim obowiązkiem wszystkich złączonych z Jezusem przez chrzest”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIBLIA, KONKURS

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.