"Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego"

W niedzielę w kościołach w całej Polsce odbędzie się wspólne czytanie Ewangelii według św. Jana w ramach Narodowego czytania Pisma Świętego. Wydarzenie rozpocznie XI Tydzień Biblijny, który potrwa do 11 maja - zapowiedzieli organizatorzy stowarzyszenie Dzieło Biblijne św. Jana Pawła II.

Jak zaznaczyli organizatorzy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej, XI Tydzień Biblijny przebiegnie pod hasłem: "Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego", nawiązującym do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 r.

"XI Tydzień Biblijny ma pomóc wiernym w lepszym zaprzyjaźnieniu się z Pismem Świętym. Chodzi tutaj o wskazanie na święte księgi jako na źródło wiary chrześcijańskiej i naszej kultury europejskiej. Nasza inicjatywa jest swego rodzaju zachętą, by wierni w parafiach tworzyli kręgi biblijne, by regularnie spotykali się na lectio divina (pobożne czytanie - PAP) i by żyli Słowem Bożym w swojej codzienności" - powiedział cytowany w komunikacie przewodniczący Dzieła Biblijnego ks. prof. Henryk Witczyk.

Zapowiedział, że w niedzielę o godz. 7.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach celebracji Narodowego czytania Pisma Świętego będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, a na Jasnej Górze o godz. 13.00 metropolita częstochowski abp Wacław Depo. "Wspólnie będziemy czytać w naszych kościołach i na lekcjach religii Ewangelię według św. Jana" - podkreślił.

Autorzy komunikatu zaznaczyli, że do kościołów parafialnych, szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozesłane zostaną materiały pomocnicze ułatwiające przeprowadzenie Tygodnia Biblijnego i Narodowego czytania Pisma Świętego: plakaty, folder z komentarzami do Ewangelii wg św. Jana, prezentacje multimedialne i sigla wskazujące wiernym teksty czwartej Ewangelii do osobistej lektury oraz płyta CD. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama