Ornat arcybiskupa Paryża noszony podczas ślubu cesarza Napoleona III, 13 średniowiecznych dzwonów, XIII-wieczny pastorał biskupa Betlejem, mnóstwo dokumentów, w tym korespondencja z mameluckimi sułtanami – franciszkanie w Jerozolimie szykują poszerzenie Muzeum Ziemi Świętej, aby móc na stałe wystawiać podobne skarby przeszłości.
Do tej pory sekcja historyczna gościła tylko artefakty z pierwszego tysiąclecia. Zostanie ona powiększona, by lepiej ukazać historię chrześcijaństwa w Palestynie.
Jak podaje agencja OSV News, przedmioty pochodzą bezpośrednio z posługi, jaką franciszkanie pełnią w Ziemi Świętej nieprzerwanie przez 8 wieków dla miejscowych chrześcijan, a także z darów wysyłanych do Jerozolimy z Europy. Nowa sekcja historyczna zostanie umieszczona w klasztorze Zbawiciela – centralnym miejscu dla braci mniejszych w Palestynie. Dział składać się będzie z dwóch części: skarbca Bazyliki Grobu Bożego oraz prezentacji dziejów i misji Kustodii Ziemi Świętej.
Wraz z projektem udostępniania artefaktów do publicznego wystawienia ruszają również nowe programy badawcze. Naukowcy z różnych miejsc mogą obecnie przeglądać kolekcję i poznawać przez to lepiej historię regionu.
Co złego może się stać przyjacielowi Chrystusa? Wszystkie przygody dobrze się skończą.
Nadchodzi dzień kary? Ale jak to? Za co? Jak Bóg może się gniewać? Jak śmie?