Głosili słowo Boże przy katedrze

Czuli, że to Duch Święty chce, by stanęli pośrodku miasta i głośno czytali słowo Boże.

W czwartek 18 kwietnia, podczas trwającego Tygodnia Biblijnego, tuż po godzinie 17 przy legnickiej katedrze z głośników wybrzmiały słowa Pisma Świętego. To wierni z parafii pw. św. Jana Chrzciciela razem ze swoimi duszpasterzami oraz księżmi z parafii katedralnej rozpoczęli głośne czytanie Pisma Świętego. Przez ponad godzinę wierni, głównie świeccy, niczym w sztafecie zmieniali się i czytali kolejne wersy ze Starego Testamentu. Nie byli to członkowie konkretnej, jednej grupy działającej przy parafii ale, jak sami o sobie mówili, "zwykli parafianie". 

Wśród nich była Katarzyna Kuźmicz, która była też w grupie wiernych, którzy w minioną niedzielę przez cały dzień czytali Pismo Święte w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

- Czytaliśmy przed i po każdej Eucharystii. Po tym postanowiliśmy wyjść z takim działaniem na zewnątrz kościoła. Żeby ludzie o tym usłyszeli. Chcemy pokazać ludziom, że słowo Boże jest piękne, że warto po nie sięgać i je czytać. Chcemy ewangelizować czyli pokazać, że Pan Bóg jest wielki. Że ich kocha bez względu na to, w jakiej są sytuacji życiowej. My tylko czytamy, ale działa tutaj sam Bóg. Nie wiemy co może się zadziać, gdy ktoś usłyszy Słowo Boga. Nie chcemy się tu sami promować ale chcemy promować Słowo - mówi kobieta.

Krótki reportaż filmowy:

Gość Legnicki Publiczne czytanie Pisma Świętego przed legnicką katedrą
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg