• user
  02.03.2011 22:56
  user
  Wierzyć to nie to samo, co mieć pewnik. Wierzyć nie znaczy ufać. Wierzyć nie znaczy kochać. Ufać i kochać, to jednak za mało by się w NIM zatracić.
  Ale warto być Bartymeuszem, by GO spotkać.
 • Janusz_M
  03.03.2011 01:13
  Janusz_M
  "Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną będzie miał światło życia"

  To wciąż bardzo aktualne słowa Chrystusa. Słowa serdecznej zachęty do wyboru tego, co niewyobrażalnie wspaniałe i wieczne, wobec realnie wymiernych korzyści, których zasób prędzej, czy później się kończy.

  Wiara, jakiej, dzięki Bogu, dostąpił Bartymeusz sprawiła, że po odzyskaniu wzroku natychmiast podążył za Chrystusem. On bezwarunkowo zaufał.

  A my współcześni?

  Gnuśne i wygodne życie, czy jasna odpowiedź miłością na Miłość?
 • renata155
  03.03.2011 02:22
  renata155
  ufać i kocha c to wystarczająco,by się w Nim zatracić.
  proszę GO abym przejrzała..proszę Go abym potrafiła słuchać..proszę Go o obudzenie mojego sumienia-proszę GO o mądrość,o rozum,o miłość..o większą miłość do Niego i większą wiarę..proszę Go aby usuwał wszystko co może stanąć pomiędzy NIm a mną..proszę Go aby był we mnie źródłem,z którego będę potrafiła czerpać dla innych..i za innymi Go proszę,za tymi za którymi ON tęskni..a którzy ślepi i głusi,lekceważą tęskne wołanie Boga.proszę Go o to codziennie--codziennie mocniej się w NIm zatracając..codziennie mocniej kochając własne życie ;)
 • mama
  03.03.2011 10:59
  Syn Tymeusza zadziwia. Nie tylko wiarą, że ten, o którym słyszał, może go uzdrowić. Zadziwia gotowością na zmianę. Na wysiłek. Zdrowe oczy przecież nie nakarmią. Nad zdrowym nikt się nie ulituje, nie da chleba, pieniędzy, płaszcza - zadziwiające jak wiele osób niepełnosprawnych chciałoby otrzymac dar zdrowia aby moc w pełni pracować, funkcjonować, wspomagać innych- zadziwiające,jak dużo jest tych osób- dziwne- wlasnie wczoraj po 23 na różańcu taka myśl mnie natchnęła- Czy jestes gotowa na uzdrowienie Twych dzieci i na wszystkie zmiany z tym związane? Tak Maryjo, jesteśmy gotowi odpowiedziałam... a Tu proszę- dziś taki komentarz...
 • Estera
  03.03.2011 13:27

  „Bądź dobrej myśli, wstań, woła cię”.

  Mk 10,46-52

  Czytając wszystkie dzisiejsze zamieszczone komentarze, dostrzegam, jak trudno przyjąć życie takim jakie jest.

  Wciąż kalkulujemy, że zdrowy już musi... chory ma inne zadanie. Nie wolno patrzeć i osądzać zewnętrznie co musi, a czego nie musi:)

  Miłosierdzie Boże nad każdym człowiekiem czuwa i daje możliwość wzrostu. Najwięcej właśnie problemów wynika z tytułu pokory, że trzeba przyjąć, to co dostaliśmy w darze, każdego dnia. Nie każdy tak chce, lecz doszukuje się winnych danej sytuacji, a może ma pretensje do Stwórcy?

  Dziękuję Ci Boże, że JESTEŚ w moim życiu.
  Dziękuję za dobre myśli i pragnienie życia, także wtedy,kiedy sił tak mało.
  • Janusz_M
   03.03.2011 18:05
   Janusz_M
   Estero, bardzo wysoko cenię sobie Twoje komentarze. Są niezwykle wartościowe i przemyślane. Nie trudno dostrzec, iż nie jesteś nowicjuszką w interpretowaniu Słów Pisma Świętego.

   Nie mniej uważam, że zbyt często wystawiasz kąśliwe cenzurki do komentarzy innych osób, które prezentują swój sposób rozumowania i odczuwania refleksji do codziennych czytań.

   Wielu rozpoczynających przygodę z Biblią, właśnie na tej stronie zaczyna bliżej poznawać Boga. Nie można ich dyskredytować. I takie jest chyba zamierzenie portalu wiara.pl.

   Na koniec pragnę zwrócić Twoją uwagę na fakt, iż w życiu stale dokonujemy wyborów i nie zawsze trafionych. T o prawda, że Pan Bóg roztacza nad nami miłosierdzie, ale nie zwalnia nas od myślenia.

   I niekiedy warto pobłądzić, aby dojść do upragnionego Celu, niż Ten Cel obserwować z niezmiennej pozycji.

   Pozdrawiam serdecznie, Janusz
   • Estera
    03.03.2011 19:08

    Dlaczego Januszu takie "kąśliwe cenzurki" wystawiasz Esterze? Na miłość boską, moje zapytanie jest jedynie ciekawością widzenia i odczuwania przez zabierających głos.(pytanie do usera)

    Czyżbym Ciebie dotknęła w zapytaniu do
    user 2011-03-02 22:56 ? Skoro jesteś tak empatyczny to może spróbuj odpowiedzieć na pytanie usera, tak jak uczyniła to renata155 2011-03-03 02:22, z którą się zgadzam.

    Co do dwóch akapitów ostatnich to jesteśmy zgodni , więc nie wiem gdzie wyczytałeś, to co mi zarzuciłeś?

    Człowiek jest istotą błądzącą i doświadczającą słabości.Bóg jedynie jest naszą mocą, wsparciem w dobrym człowieku.

    Gorzej jak ślepy , ślepego prowadzi:) to wiesz mój Drogi odbija się czkawką nawet po 30 latach życia:) nie mówiąc ,że obaj do dołu wpadną, tak czy inaczej.Owoce widać, nie trzeba szukać, całe szczęście ,że nie jesteśmy pozbawieni wolnej woli i za to Bogu Chwała na Wysokościach..
 • jo_tka
  03.03.2011 20:03
  jo_tka
  Kochani...

  Pozwólmy sobie nawzajem rozumieć tak, jak Słowo mówi dziś do każdego z nas. Bóg jest wystarczająco pojemny, byśmy mogli bardzo różnie widzieć te same słowa...
  • Estera
   03.03.2011 21:04
   @ jo_tka

   Zgadzam się z Tobą. Pod nickiem Janusz_M siedzi mój wytrwały "wielbiciel", więc pozwól mu podokuczać, gdyż wie ,że to lubię:)

   Pozdrawiam miłą Buzię.
Dyskusja zakończona.

Reklama

Reklama