Komentarze 5
 • b
  08.09.2013 22:00
  A jeśli uważają, że dobrem jest: "przyklepanie" zła, zgoda na zło, przymknięcie oka na zło? Taka postawa - zgoda na "zamydlenie oczu i przejście do porządku dziennego" - dobrem jest, czy złem?
 • tjz6
  09.09.2013 09:49
  Jezus w tej scenie przypomina nam po raz kolejny, że najważniejsza jest miłość. I że każdy czas jest dobry na okazywanie jej. Ale mnie się dość często zdarza, że słyszę od swoich bliskich, znajomych, że czynienie dobra jest ważniejsze od, na przykład, uczestnictwa we Mszy św. Że zamiast tracić czas na modlitwie, lepiej zrobić coś dobrego.To przebiegłość szatana daje znać o sobie. Bo jeżeli przestaniemy się modlić, przyjmować Chrystusa w sakramentach, szybko stracimy zapał do czynienia dobra.
 • tjz6
  09.09.2013 09:56
  Jeszcze przyszło mi do głowy, że Jezus pokazuje nam, też po raz kolejny, że to nie człowiek Bogu, ale Bóg człowiekowi wskazuje miejsce i czas. Tamci ludzie byli wściekli, bo nie byli w stanie uznać w Jezusie Boga.
 • Kasia
  09.09.2013 12:19
  Masz rację tzj6 - tak właśnie działa szatan. Podstępnie i perfidnie. Pod płaszczykiem "czynienia dobra" odsuwa ludzi od Kościoła, Sakramentów, modlitwy a w końcowy efekcie człowiek nie jest w stanie ocenic co jest czynieniem dobra.Tylko trzymając się Kościoła można zachować trzeźwy umysł i serce.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg