W niemieckiej miejscowości Löhne w Nadrenii Półncnej-Westfalii zostanie wystawiony w połowie marca biblijny musical autorstwa Gerda-Petera Mündena.
Pismo Święte będzie można teraz studiować przez radio i Internet. Powstające u nas studium radiowo-internetowe to niepowtarzalna okazja dla wszystkich, by słowo Boże bardziej poznali, umiłowali i nim żyli.
Pojedyncze księgi lub fragmenty Biblii można przeczytać już w 2479 językach i dialektach świata - całościowe przekłady dostępne są 451 językach.
Silke Sauer i jej mąż Martin od 11 lat są misjonarzami w Czadzie. Zajmują się przede wszystkim przekładaniem Biblii na dialekty plemienne.
W Jerozolimie zaprezentowano 2 marca katalog manuskryptów hebrajskich przechowywanych w zbiorach Watykańskiej Biblioteki Apostolskiej
Od 9 do 20 marca potrwa w niemieckiej miejscowości Ingelheim doroczny Ekumeniczny Tydzień Biblijny, organizowany wspólnie przez różne Kościoły chrześcijańskie.
W Madrycie dobiega końca międzynarodowy kongres "Paweł i Chrystus" - donosi Radio Watykańskie. Wydarzenie zorganizowane przez Fakultet Teologiczny Św. Damazego zgromadziło wielu wybitnych biblistów.
W najbliższą niedzielę, 1 marca, rusza Radiowo- Internetowe Studium Biblijne. Do udziału w cyklu wykładów, w ciągu dziesięciu dni zgłosiło się 350 osób. To duży sukces - oceniają organizatorzy.
W Domu Biblijnym we Frankfurcie można obejrzeć wystawę poświęconą tak zwanej „Ottheinrich-Bibel” – Biblii Otto Henryka Wittelsbacha.
88 budynków we wschodniej części Jerozolimy, w których mieszka ponad 1000 Palestyńczyków ma zostać wyburzonych, zaś na ich miejscu ma powstać park biblijny dla turystów.