Niemcy: Biblia inspiracją dla musicalu

W niemieckiej miejscowości Löhne w Nadrenii Półncnej-Westfalii zostanie wystawiony w połowie marca biblijny musical autorstwa Gerda-Petera Mündena.

„Józef i jego bracia” – taki tytuł nosi oparta na biblijnych motywach sztuka, którą będzie można obejrzeć w kościele w dzielnicy Obernbeck.

W rolę aktorów wcielą się dzieci, wspierane będą jednak przez chór i orkiestrę złożoną z dorosłych artystów, którzy pomogli także w przygotowaniu scenografii, kostiumów, rekwizytów i plakatów reklamujących całe przedsięwzięcie.

Jak donosi gazeta „Neue Westfälische”, próby trwają już od wielu miesięcy, największe zaś wrażenie robi pieśń, podczas której chór niewinnie uwięzionych, klęczących dzieci, przejmująco intonuje melodię kojarzącą się z operami Verdiego.

Innym, równie interesującym numerem scenicznym, jaki znalazł się w scenariuszu, jest egipski taniec na tle piramid, który wykonuje zawodowa tancerka.

„Józef i jego bracia” to historia o tym, w jaki sposób Bóg towarzyszy człowiekowi podczas jego życiowej drogi, chroniąc go, a także o tym, w jaki sposób ludzie mogą sobie wzajemnie pomagać i wybaczać mimo wcześniejszych zdrad" – czytamy w nowo-westfalskim dzienniku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama