24-godzinne głośne czytanie Biblii rozpocznie się w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach, po liturgii Wielkiego Czwartku.
Ponad tysiącletnią Biblię cesarza Karola Łysego będzie można zobaczyć w benedyktyńskim opactwie przy rzymskiej Bazylice św. Pawła za Murami, gdzie jest od wieków przechowywana. Będzie ona po raz pierwszy wystawiona na widok publiczny w niedzielę 19 kwietnia.
Maratony biblijne. W naszej diecezji impuls dał Ciechanów, potem był Płock. Pismo Święte od deski do deski czytać chcą też inne miasta.
Dziewiątego kwietnia ma się ukazać seria płyt DVD przybliżająca najważniejsze osoby, miejsca i wydarzenia zawarte w Biblii. Dystrybutor: Best Film Język: polski Język oryginału: angielski Napisy polskie Producent: BBC Nośnik: DVD Dzwięk: DD 2.0 Obraz: 16:9 Region: 2
Teksty greckie, koptyjskie i staronubijskie, wśród których są fragmenty ewangelii kanonicznych i teksty o zaśnięciu Maryi, starochrześcijańskie malowidła, szklane naczynia, amfory i płaskorzeźbiony basen sprzed VI wieku - to niezwykła część tegorocznych odkryć polskich naukowców w Sudanie, informuje Gazeta Wyborcza
Stowarzyszenie LIST, które jest wydawcą Miesięcznika Katolickiego LIST, wprowadza na polski rynek nowe ilustrowane czasopismo katolickie pt.: „Biblia - krok po kroku".
Jak od strony edytorskiej wyglądały wydania Biblii łacińskiej sprzed kilku wieków, a jak pierwsze tłumaczenia Pisma Świętego w języku polskim? Aby się tego dowiedzieć, należy wybrać się do Muzeum Historyczno-Misyjnego Księży Misjonarzy w Krakowie i zobaczyć wystawę „Biblia w obrazach”.
Wizerunek Chrystusa Pantokratora, a także wizerunek umęczonego Jezusa, niesionego przez aniołów – to dwa niezwykłe fragmenty fresków, odkryte przez konserwatorów, prowadzących od kilku miesięcy prace renowacyjne w sandomierskiej katedrze.
Z inicjatywy Akademii Ewangelickiej z Bad Boll w Badenii-Wirtembergii powstanie w Niemczech naukowe forum skupiające instytuty i organizacje zajmujące się biblijną archeologią.