Ksiądz prof. Mirosław S. Wróbel wprowadził targumistykę w przestrzeń polskiej nauki. Targumy aramejskie kryją tajemnicę bliskości Synagogi i pierwotnego Kościoła.
"Ben Hur" Lewisa Wallace'a był największym chrześcijańskim bestsellerem XIX wieku. Rywalizować z nim mogło tylko "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza.
Zabytkowy park przy ul. Stefana Batorego w Chorzowie nosi od czwartku 13 listopada imię Witolda Pileckiego.
Konkurs na Iluminację strony Biblii Jana Gutenberga został po raz pierwszy zorganizowany w Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w 2005 r., wspólnie z TYPO-Oficyną Firet. Wiktor Krzysztoporski - właściciel wzmiankowanej firmy był pomysłodawcą tego nowatorskiego wydarzenia.
Polska Rada Chrześcijan i Żydów zaprasza do udziału w sympozjum teologicznymoraz modlitewnym spotkaniu chrześcijan i Żydów Wspólna Radość Tory.
3,5 tys. naklejek z cytatami biblijnymi rozdał kierowcom ewangelicki proboszcz ze Szczyrku Salmopolu.
Po 119 godzinach zakończył się maraton czytania Pisma Świętego, 18 marca wieczorem w Poznaniu. Ostatnie wersety z Apokalipsy św. Jana przeczytał Przemysław Basiński reżyser cyklu "Verba Sacra".
W rzymskiej bazylice Świętego Krzyża Jerozolimskiego zakończył się telewizyjny maraton biblijny, zorganizowany przez włoską telewizję publiczną RAI z okazji synodu biskupów na temat Pisma Świętego.
W piątek 8 maja 2009 r. odbędzie się w Lublinie prezentacja Ewangeliarza Peresopnickiego , jednego z pierwszych przekładów Ewangelii na język ukraiński. Odbywa się ona w związku z wydaniem w Kijowie reprintu rękopisu tego XVI-wiecznego zabytku piśmiennictwa ukraińskiego.
Jan Szczęsny z Orzesza-Jaśkowic został Ślązakiem Roku 2014.
Nie kiedyś. Przecież, o ile jestem z Nim, już dziś.
Czeka nas niebo. Stan, w którym "nie będziemy już łaknąć ani pragną", w którym nie będzie już miało do nas dostępu żadne zło.
Biblijne konteksty na Uroczystość Wszystkich Świętych i trzy msze Dnia Zadusznego.
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.