Ma ciekawe drzeworyty, które ilustrują np. Księgę Apokalipsy. Biblię Leopolity z 1575 r. pokazano w Jedlinie-Zdroju.
Uważa się ją za księgę trudną, niedostępną, dziwną. Kojarzymy ją z klęskami. Tymczasem Apokalipsa niesie pociechę dla Kościoła w czasie prześladowań i zwątpienia. Jej orędzie pasuje jak ulał na nasze czasy!
Homilia Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca wygłoszona podczas Emaus Domowego Kościoła w Tychach, w Niedzielę Biblijną 22 kwietnia 2012 r.
Edycja Świętego Pawła Częstochowa 2006 format: 165x235 stron: 488 oprawa: twarda
Wydawnictwo Salwator Kraków 2005 format: 115x190, stron: 137, oprawa: miękka
W Piśmie Świętym wymieniane są niekiedy księgi, które istniały kiedyś, lecz nie dotrwały do naszych czasów – zaginęły lub też zostały przeredagowane i włączone do innych ksiąg.
Księga Rodzaju – szkołą modlitwy.
Franciszek napisał wstęp do zawierającej chrześcijańskie i żydowskie komentarze do Pięcioksięgu książki pod tytułem „La Bibbia dell’Amicizia – Biblia przyjaźni”.
Zapał i spory, radość i krytyka, Słowo Boga i - czasem ostra - wymiana słów ludzkich, problem z papierem, cenzurą… Dzieje Biblii Tysiąclecia opisane przez ks. dr. hab. Rajmunda Pietkiewicza przypominają chwilami film akcji.
W finale XIII Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego, który odbył się w Rudach, wzięło udział 58 gimnazjalistów. Tematem była Księga Izajasza.
Nie kiedyś. Przecież, o ile jestem z Nim, już dziś.
Czeka nas niebo. Stan, w którym "nie będziemy już łaknąć ani pragną", w którym nie będzie już miało do nas dostępu żadne zło.
Biblijne konteksty na Uroczystość Wszystkich Świętych i trzy msze Dnia Zadusznego.
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.