Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.
Garść uwag do czytań na III niedzielę zwykłą roku C z cyklu „Biblijne konteksty”.
Na III niedzielę zwykłą C z cyklu "Wyzwania".
Coś jakby spis treści :)
Kampania wyborcza miała jedną zaletę: była krótka. Dla mnie jednak i tak za długa. Doszło do tego, że jak widziałem polityka w telewizji, zmieniałem program. Czy zauważyli Państwo podobną reakcję u siebie?
więcej z tego numeru »
Po raz kolejny muszę pisać o dzieciach nienarodzonych. A to za sprawą sondażu przeprowadzonego przez „Gościa”. Stu dwudziestu kandydatów na posłów zapytaliśmy: „Czy jesteś za całkowitą (bez wyjątków) ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci?”.
Człowiek potrafi przyzwyczaić się do wszystkiego. Jeżeli człowiek przyzwyczai się do dobrego, to chwalić Boga. Problem zaczyna się wtedy, gdy przyzwyczai się do złego.
W kalendarzu wyborczym po okresie transferowym (Miller przygarnięty przez Samoobronę, Nelly uwiedziona przez PiS) nadszedł czas na składanie tzw. obietnic wyborczych.
Niektóre przestępstwa można w Polsce popełniać bezkarnie. I nie chodzi tu o kradzież samochodu, lecz o pomoc w zabijaniu ludzi. Przesadzam? Ani trochę.
Katyń. W szkole podstawowej nie usłyszałam o nim ani słowa. Zbrodni katyńskiej nie było także w programie nauczania historii w liceum. Kiedy budziła się wolna Polska, prawdę o Katyniu usłyszałam w domu, opowiedzianą ściszonym głosem przez mamę.
W polityce nie dzieje się najlepiej. Nie jest rzeczą dobrą, gdy minister, komendant główny policji oraz szef PZU okazują się kłamcami.
W Polsce są dzieci, które 1 września, a właściwie w tym roku 3 września, nie pójdą do szkoły. I to wcale nie z powodu zaniedbania rodziców. Wręcz przeciwnie – z powodu wyjątkowej zapobiegliwości rodziców.
Przecieram oczy ze zdumienia i zastanawiam się, (…) w jakim to Kościele uczestniczę – napisał w poniedziałkowym wydaniu „Dziennika” Ireneusz Krzemiński. Skomentował w ten sposób zamieszanie wokół wliczania oceny z religii do średniej ocen ucznia.
Dla Częstochowy nadchodzą szczęśliwe dni. Jasną Górę zaleją tysiące pielgrzymów. Z takiego oblężenia można się tylko cieszyć.
Sukcesy mają wielu rodziców, porażki są sierotami. W patrzeniu na Kościół bywa podobnie.
Czasem "pogadać" trzeba. A i posłuchać warto. Zwłaszcza kolejnego odcinka podcastu o. Jakuba Waszkowiaka "Biblia - ciekawe, że...".
„Nadszedł czas, aby zdobyć się na odwagę”.
Przewodniczący KEP na Niedzielę Słowa Bożego.
A więc i z niepewnością. Szarą, pełzającą, początkowo niepozorną, a z czasem coraz bardziej duszącą... Kolejny odcinek biblijnego podcastu Bernarda Sawickiego OSB.
Na II niedzielę zwykłą C z cyklu "Wyzwania".
Niby te opowieści znamy, ale... Na pewno? Sprawdź swoją pamięć :) W zajawce obraz Caravagiia "Ofiarowanie Izaaka - Wikimedia/PD
Krótkie rozważania ks. Tomasza Horaka do fragmentów Biblii.
Czym są psalmy? Bożą poezją? Szkołą modlitwy? Utworami niosącymi nam pocieszenie?
Zawsze najpierw sprawdź, jakie masz do dyspozycji siły i środki.
To niedziela "czytania", stąd pewnie, decyzją papieża Franciszka, także niedziela Słowa Bożego...
Artystyczne arcydzieła, hollywoodzkie widowiska, telewizyjne superprodukcje, kicze...
Galeria malarstwa o tematyce biblijnej
Katalog wszystkich książek w dziale
O Biblii na filmach
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.