Co widziały zwierzaki?

Czyli Stary Testament inaczej, zabawniej, ale całkiem mądrze.

Co widziały zwierzaki?   Wydawca WAM Do Mnie należy cała zwierzyna po lasach,
tysiąc zwierząt na moich górach.
Znam całe ptactwo powietrzne,
i do Mnie należy to, co się porusza na polu.
..

Tak mówi do nas Bóg w Księdze Psalmów. Biblia pełna jest opisów zwierząt - różnorodnych gatunków, które w starożytności dzielono np. na czyste i nieczyste. Ale zwierzęta - żywe, animowane, pluszowe - to także nieodłączni towarzysze dzieci. Dlatego bardzo dobrze, iż za sprawą wydawnictwa WAM pojawił się niedawno na naszym rynku przesympatyczny audiobook Renaty Zając, na którym to znane z Pisma Świętego zwierzęta opowiadają biblijne historie z własnego punktu widzenia.

Najmłodsi słuchacze powinni być zachwyceni, dowiadując się wraz z małymi wężykami dlaczego szatan przybrał postać węża i co takiego wydarzyło się w rajskim ogrodzie. A kto wie, czy jeszcze lepiej nie będą się bawić przy kumkanej opowieści z rozśpiewanymi żabkami w roli głównej, podczas której (ciekawskie niczym dzieci) płazy, słuchają historii opowiadanej przez panią Ropuszewską. Pojawi się w niej m.in. Mojżesz i żabia plaga egipska.

Dalej spotkamy dziadka-wieloryba opowiadającego małym wielorybkom o Jonaszu, a także lwiątka dopytujące o biblijnego Daniela i pajączka ciekawego perypetii Samuela.

***

Wydawca audiobooka ufundował dla Państwa 3 płyty CD do których dorzuciliśmy także koszulki i inne gadżety portalu Wiara.pl. Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o przesłanie biblijnego cytatu, w którym mowa o małpach. Nagrody otrzymują:

Anita Hass z Piły, Paweł Mańkowski z miejscowości Chełmica-Cukrownia oraz Grzegorz Stopa z Raciborza

Gratulujemy, komplety prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg