Droga do Kany

Już trzeci raz odbyły się w domu generalnym sióstr służebniczek w Dębicy „Spotkania z Biblią”.

Uczestnicy wykładów   Siostry Służebniczki Uczestnicy wykładów
Aż 116 osób uczestniczyło w trzecim spotkaniu biblijnym, zorganizowanym przez służebniczki dębickie w ramach Roku Wiary.

Spotkanie, na które złożyły się wykłady i modlitwa metodą lectio divina, poprowadził ks. dr hab. Piotr Łabuda, tarnowski biblista. Podczas lutowego spotkania uczestnicy rozważali perykopę o weselu w Kanie Galilejskiej.

 

– Comiesięczne zjazdy u sióstr służebniczek to oddech dla ducha, możliwość przypomnienia sobie zajęć katechetycznych, sposobność do nauczenia się bądź doskonalenia dojrzałego sięgania po Pismo Święte. 

Na spotkaniach w Dębicy można poznać również różne formy modlitwy, m.in. lectio divina. 

Ks. dr hab. Piotr Łabuda wraz z uczestnikami "Spotkań z Biblią"   Siostry Służebniczki Ks. dr hab. Piotr Łabuda wraz z uczestnikami "Spotkań z Biblią"

Inicjatywa sióstr jest przedsięwzięciem od dawna oczekiwanym w środowisku lokalnym. Świadczy o tym liczba słuchaczy, która systematycznie wzrasta. Ludzie świeccy coraz bardziej odczuwają głód Boga, świadomego bycia z Nim sam na sam, chwil kontemplacji. Przecież tylko wtedy można kształtować w pełni swoje życie według Ducha – mówi Lidia, uczestniczka „Spotkań z Biblią”.

 

Na kolejne spotkanie siostry zapraszają w sobotę 2 marca w godz. 9–12.30.

Uczestnicy wykładów   Siostry Służebniczki Uczestnicy wykładów

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama