Ogólnopolski Konkurs Biblijny

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 17. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem jest zachęta do poznania Pisma Świętego i uczynienia z niego Księgi Życia.

„Tegoroczny zakres merytoryczny konkursu obejmuje Księgę Rodzaju, rozdziały od 12 do 50, oraz List św. Pawła Apostoła do Rzymian – mówi Marcin Kluczyński z Zespołu Koordynatorów. – Tekstem źródłowym w tej edycji jest wydanie Pisma Świętego Edycji św. Pawła. Myślę, że jest to dobry krok, szczególnie w Roku Wiary, aby młodym przybliżyć te treści, właśnie w takiej formie, odświeżonej, odnowionej. Jest to najnowszy polski przekład z języków oryginalnych” – poinformował Marcin Kluczyński.

Konkurs Biblijny przebiega w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i indeksy na różne kierunki kilku wyższych uczelni w Polsce. Informacje i zgłoszenia na stronie www.okwb.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama