Dom Boga

Nie wystarczy wyrzucić zła. Trzeba jeszcze, by Dom Boga napełnił się na nowo Jego głosem. Głosem miłości do człowieka.

Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do nich: „Napisane jest: «Mój dom będzie domem modlitwy», a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców”.

Dom Boga. Miejsce spotkania z Nim. Miejsce przyjazne człowiekowi. Miejsce bezpieczne. Miejsce, w którym nikt nie powinien doznać najmniejszej nawet krzywdy. Jest dramatem, jeśli właśnie tam dzieje się krzywda, bo dotyka relacji z Tym, który jest gospodarzem.

Ale nie wystarczy wygnać kupców ze świątyni. Nie wystarczy wyrzucić zła. Trzeba jeszcze, by Dom Boga napełnił się na nowo Jego głosem. Głosem miłości do człowieka.

Dlatego nauczał tam codziennie. By mogli usłyszeć prawdziwy głos Boga. By mogli zanieść Jego słowa na zewnątrz. Do tych, którzy odeszli, zranieni lub zgorszeni.

Nie zanieśli. Wręcz przeciwnie, planowali Go zgładzić. Chcieli przywrócić stary, sprawdzony w praktyce głos zbójców?

 

«« | « | 1 | » | »»
 • kratka
  22.11.2013 16:20
  "Nie wystarczy wyrzucić zła. Trzeba jeszcze, by Dom Boga napełnił się na nowo Jego głosem" - skojarzyło mi się ze spowiedzią, że jest oczyszczeniem mego serca, ale po spowiedzi trzeba jeszcze mojej chęci, by słuchać głosu Jezusa i żyć na co dzień Jego Słowem.
  Dziękuję za każdą Refleksję w tym tygodniu :)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.