Biblijne rękopisy w sieci

Od dziś można przeglądać na internecie jedne z najcenniejszych zabytków piśmiennictwa sakralnego przechowywane w bibliotece watykańskiej oraz bibliotece Bodleian w Oksfordzie.

Jest to wspólna inicjatywa obu instytucji, której celem jest udostępnienie cyfrowych kopii w wysokiej rozdzielczości. Została ona podjęta w ubiegłym roku. Skanowanie potrwa cztery lata.

Zespół naukowców i bibliotekarzy wyselekcjonował najcenniejsze rękopisy biblijne oraz starodruki przechowywane w obu bibliotekach. Od dziś na stronie bav.bodleian.ox.ac.uk można przeglądać pierwsze z nich.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.