Biblijni herosi

Takie książki czyta się jednym tchem.

Biblijni herosi   Wydawca: Księgarnia św. Jacka „Józef” to opowieść o niezwykłych losach prawnuka Abrahama i syna Jakuba.

W ubiegłym roku w cyklu „Na drogach wiary” fabularyzowane dzieje wielkich postaci Starego Testamentu zaproponowała Księgarnia św. Jacka. Ukazały się już trzy tytuły: „Abraham”, „Jakub” i właśnie „Józef”.

Wartość książek polega na tym, że stanowią one preludium do Biblii. Sięgamy do niej, chcąc zweryfikować historie bohaterów, poznać głębiej ich tajemnice.

Potem sięgamy również do własnego życia, bowiem autor, nieżyjący już ks. dr Antoni Kajzerek, wykorzystując biblijne postacie, ukazuje odwiecznie powikłane losy dialogu człowieka z Bogiem: bunt, zdradę, zwątpienie, a ostatecznie zawierzenie, zgodę na to, co On proponuje.

Na koniec warto dodać, iż na wydanie czekają jeszcze dzieje innych starotestamentalnych bohaterów, których drogi są być może w jakiejś mierze podobne do naszych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.