Z Biblią w ręku na Ziemi Jezusa

Sprawdzili, że Grób Pański w Jerozolimie jest naprawdę pusty! Wrócili z Dobrą Nowiną i chcą wszędzie mówić, że Jezus naprawdę zmartwychwstał, żyje i chce działać w życiu każdego człowieka!

Pięćdziesiąt osób z Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Bielsku-Białej, ich znajomi i przyjaciele wrócili z pielgrzymki do Ziemi Świętej. Pojechali, żeby zobaczyć, że Grób Pański w Jerozolimie jest naprawdę pusty, wrócić z Dobrą Nowiną i mówić w każdym miejscu, że Jezus naprawdę zmartwychwstał, żyje i chce działać w życiu każdego człowieka. Bo ci, którzy w Niego uwierzą, w Jego imię - jak zapowiedział On sam - "złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie".

W Ziemi, po której chodził Jezus, odwiedzili te miejsca, do których przybywa niemal każdy pielgrzym: Nazaret, Ain Karem, Betlejem, okolice Jeziora Galilejskiego z Górą Błogosławieństw, Górę Tabor, Jerozolimę z Górą Oliwną, Pustynię Judzką, Betanię, Jerycho, byli nad Jordanem i... w Morzu Martwym.

Z Biblią w ręku na Ziemi Jezusa   Urszula Rogólska /GN Msza św. na Pustyni Judzkiej Celebrowali Mszę św. w miejscach, o których do tej pory mogli słyszeć: w kaplicy św. Heleny przy Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem, w górnym kościele Bazyliki Zwiastowania w Nazarecie, w ogrodach przy kościele na Górze Błogosławieństw w Galilei, na Górze Tabor, w kaplicy krzyżowców w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie, w majestatycznym pejzażu Pustyni Judzkiej i... w kaplicy sióstr elżbietanek, prowadzących w Betlejem sierociniec dla chrześcijańskich dzieci.

Zachwycali się majestatem przestrzeni, słońcem, zieloną o tej porze roku przyrodą. Ale nie chcieli biegać jak turyści ciekawi co jest za kolejnym zakrętem drogi. Najważniejsze było spotkanie z Jezusem i Bożym Słowem.

- Na Górze Błogosławieństw odwiedziliśmy Domus Galilaeae - Dom Neokatechumenatu, a w nim sanktuarium Słowa Bożego - mówi Agnieszka. - Ksiądz, który nas tam oprowadzał, mówił, że kiedy czytamy Słowo Boże, zasiadamy na tronie, Bóg zaprasza nas do tego! To ogromne wyróżnienie!

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg