Brytyjskie szpitale też bez Biblii?

Dyrektorzy brytyjskich szpitali rozważają usunięcie podręcznych Biblii z szafek pacjentów, ponieważ obawiają się, że mogą one obrażać pacjentów innych wyznań oraz roznosić groźne wirusy.

Przedstawiciele władz brytyjskiego Leicester spotkali się, aby uzgodnić, czy tradycja umieszczania Biblii w szufladach przy łóżkach pacjentów powinna być kontynuowana w trzech miejskich szpitalach. Obawiają się, że Biblie mogą obrażać wyznawców innych religii. Chcą również zbadać, czy powodują rozprzestrzenianie się groźnych wirusów.

Firma dostarczająca Biblie do szpitali, hoteli i więzień uważa za nonsensowne przypuszczenie, że książki roznoszą bakterie chorobotwórcze. Zaproponowała również rozwiązanie dotyczące sytuacji rzekomej dyskryminacji religijnej – przy Bibliach umieszczana będzie informacja, że jeśli pacjent chciałby otrzymać książkę dotyczącą innej religii, to powinien skontaktować się z przedstawicielem firmy.

Zarząd szpitala poinformował w oficjalnym oświadczeniu, że dyskusja na temat wycofania Biblii ze szpitali jest w początkowej fazie, żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

Przed kilkoma tygodniami o wprowadzeniu zakazu korzystania z podręcznych Biblii zdecydowały niektóre szpitale kanadyjskie :.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama