Narodowe Czytanie Biblii

W niedzielę 20-go listopada br. W sali błogosławionego Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 2 w Krakowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – pierwsze Narodowe Czytanie Biblii. Od godziny 10:00 do godziny 22:00 Pismo Święte czytać będą specjalnie zaproszeni goście: duchowni, politycy, aktorzy, dziennikarze oraz osoby chętne spośród słuchaczy. Wstęp wolny.

Ponad 90 procent Polaków deklaruje się jako katolicy. Mimo to bardzo niewielu z nas może z czystym sumieniem powiedzieć, że zna Pismo Święte. Wydawnictwo Tower Press, które wydało właśnie AudioBiblię, czyli Pismo Święte na płytach CD, postanowiło zmienić ten stan rzeczy. Wspólnie z ludźmi kultury, polityki, mediów i kościoła postanowiliśmy udowodnić, że przesłanie zawarte na kartach Biblii wciąż jest aktualne – że również dziś można z niego czerpać inspirację, siłę i nadzieję tak potrzebną we współczesnym świecie.

Narodowe Czytanie Biblii organizujemy po raz pierwszy. Mamy jednak nadzieję, że to wydarzenie zapoczątkuje nową modę – modę na żywe Pismo Święte, stale obecne wśród nas. Na jego wspólne czytanie i poznawanie w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół.

Narodowe Czytanie Biblii to nasze wspólne spotkanie ze Słowem Bożym. Spotkanie, na które chcemy zaprosić także i Was.

Organizator:
Wydawnictwo Tower Press - wydawca AudioBiblii

Współorganizatorzy:
KAI
Katolickie Centrum Kultury
Patronat medialny:
AudioKAI, Gość Niedzielny, Tygodnik Powszechny, Gazeta Krakowska, TVP3 Kraków, Kosciol.pl, Radio Alfa

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama