Indie: Sam przepisał Biblię

W ciągu 123 dni indyjski katolik Sunil Joseph z Bhopalu przepisał całe Pismo Święte.

"Przepisałem ręcznie 7957 wersetów, oprawiłem i tak powstała księga, ważąca 61 kg, która jest chyba największą współczesną Biblią na świecie" - powiedział rekordzista dziennikarzom.

Swoją pracę nad przepisywaniem Joseph rozpoczął 16 sierpnia, a zakończył 25 grudnia ub.r. Uważa on, że to, co zrobił - łącznie z oprawą - jest nowym rekordem świata w tej dziedzinie. "Księga Rekordów Guinnessa nie odnotowała jeszcze takiej próby" - dodał.

Dzieło przepisywacza zostało wystawione w miejscowym kościele, gdzie każdy może je oglądać. Proboszcz ks. Prabhu Das wyraził nadzieję, że ten oryginalny eksponat zachęci ludzi do czytania Pisma Świętego.

Sunil Joseph - pracownik jednej z instytucji rządowych w tym mieście, będącym stolicą stanu Madhia Pradesz - otrzymał za swój wyczyn gratulacje z całego świata. Jego imiennik, ks. Babu Joseph - rzecznik Konferencji Biskupów Katolickich Indii - powiedział włoskiej agencji misyjnej AsiaNews, że z całego serca gratuluje mu wykonanej pracy.

"Ręczne przepisanie Biblii w ciągu zaledwie 4 miesięcy jest czynem chwalebnym. Sunil zasługuje na uznanie i słowa zachęty za swe umiłowanie Pisma Świętego, które doprowadziło go do podjęcia się tej trudnej pracy" - powiedział rzecznik episkopatu. Życzył mu spełnienia innych ważnych celów i dalszych osiągnięć.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama