Największa na świecie drukarnia Biblii

Państwo Środka, w którym za szmugiel Pisma Świętego i nielegalne modlitwy grozi więzienie, zaleje wkrótce świat Bibliami „made in China” - zapowiedziała Gazeta Wyborcza.

Drukarnia Biblii znajduje się w parku przemysłowym na przedmieściach Nankinu i ma rozmiary hangaru lotniczego. Na oko, wciśnięta między Motorolę a Forda, wygląda jak jeszcze jedna fabryka.

Drukarnia zasypie Bibliami świat już pękający od chińskich zabawek, elektroniki i obuwia. Będzie produkować milion egzemplarzy Pisma Świętego miesięcznie, co sprawi, że w 2009 r. oficjalnie ateistyczne Chiny pokryją jedną czwartą światowego zamówienia na Słowo Boże.

Właściciel drukarni to chińsko-brytyjska spółka Amity Press - jedyny legalny wydawca Biblii w Państwie Środka. Pismo Święte drukuje od lat, teraz również po angielsku, francusku, w języku suahili czy po rosyjsku. Pierwsze legalne Biblie Amity Press wydała w 1986 r. Wcześniej, w czasie rewolucji kulturalnej (1966-76), religia została zakazana. Od 1979 r. jest znów legalna, ale kontrolowana przez państwo.

Dzisiaj Chiny przeżywają eksplozję nawróceń. Według szacunków w Kościołach oficjalnych (pod patronatem państwa) i nieoficjalnych (podziemnych) może być skupionych ok. 100 min chrześcijan.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama