Biblia w 90 dni

1 stycznia 2018 rusza nowa, ogólnopolska akcja.

"Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa" - napisał św. Hieronim. Wszyscy znamy najważniejszą Księgę w dziejach świata, ale czy aby na pewno? 1 stycznia 2018 rusza ogólnopolska akcja "Biblia w 90 dni". Akcja zachęca, by w ciągu 3 miesięcy wspólnie przeczytać całe Pismo Święte, dodatkowo przygotowana jest darmowa aplikacja z planem czytania i fragmentami Pisma Świętego.

Tak często razem z Nowym Rokiem podejmujemy wyzwania, dobre postanowienia. Chcemy zmienić coś w naszym życiu. Tymczasem pomysłodawcy akcji chcą zacząć od rzeczy podstawowej – poznawania Boga, a przez to doświadczenia mocy i łaski Bożej, która zmienia życie.

„Projekt Biblia90dni nie tylko poddaje propozycję całościowej lektury Pisma Świętego w stosunkowo krótkim czasie, czyniąc z jego uczestników jedyną w swoim rodzaju wspólnotę wiary. Jest to także aktywizacja wiernych do osadzenia relacji z Chrystusem i Kościołem na trwałym, mocnym fundamencie, jakim jest zakorzenienie się w Słowie Bożym.” – pisze abp Henryk Hoser SAC

Na stronie akcji (www.biblia90dni.pl/) znajdziemy 90-dniowy harmonogram przeczytania całej Biblii. Fragment na każdy dzień obejmuje ok. 14 stron (w zależności od wydania Pisma Świętego). Nie trzeba mieć zawsze przy sobie edycji papierowej, gdyż dzięki nawiązanej współpracy z Edycją Św. Pawła, w aplikacji możliwe jest również czytanie na telefonach i tabletach. Aplikacja Biblia90dni jest całkowicie bezpłatna i dostępna na urządzenia z systemem Android.

"Czytając Słowo Boże, także nam jest głoszone Słowo Boże, bo kiedy zaczynamy czytać, sam Chrystus przemawia do nas." – mówi ks. Rafał Jarosiewicz, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i prezes fundacji "SMS z Nieba".

"Przeczytanie Biblii razem pozwoli nam rozmawiać o tym samym Bogu, mówić tym samym językiem o sprawach duchowych" – mówi s. M. Tomasza CSC, współorganizatorka rekolekcji "Jezus na Stadionie".

Pomysłodawcami akcji jest wspólnota "Pocieszyciele Maryi", która spotyka się w parafii MB Nieustającej Pomocy w Warszawie przy ul. Nobla 16. Projekt organizowany jest we współpracy z Fundacją „Ja jestem".

Nad akcją patronat honorowy objął abp Henryk Hoser.

Biblia90dni Ks. Rafał o aplikacji do wydarzenia Biblia90dni

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  22.12.2017 18:58
  Bardzo dziwaczna akcja. Czytanie Biblii "na akord" (a więc po łebkach i raczej bez zrozumienia i czasu na refleksję) nie naprawi szkód, jakich dokonał Kościół rzymskokatolicki konsekwentnie przez stulecia zniechęcając katolików do lektury Pisma św. Zdecydowanie lepszym planem jest plan ekumeniczny od lat wydawany przez Towarzystwo Biblijne w Polsce (wraz z Towarzystwami Biblijnymi z Niemiec, Austrii i Szwajcarii). Polecam.
 • Damian
  23.12.2017 15:29
  To jest świetna akcja. 3 miesiące intensywnego spotykania się z Bogiem i poznawania Jego słowa. Bardzo chętnie się włączam w tę akcję, aby przeczytać Pismo Święte po raz kolejny i wiem, że Słowo Boże przemienia nasze myślenie, a trwanie przy Nim przemienia nasze serca.
 • Irena
  03.01.2018 19:32
  Dobrze, że Kościół mobilizuje nas w różny sposób. Włączam się mimo braku czasu.
 • Kasia
  03.01.2018 19:38
  Uważam, że akcja jest OK! Tak mało czytamy Słowo Boże, że nic nam to nie zaszkodzi a Bóg chyba działa przez swoje Słowo.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.