Rozpoczął się krakowski Maraton Biblijny

Maraton Biblijny, polegający na głośnym czytaniu Biblii przez całą dobę, rozpoczął się w niedzielę po południu w Krakowie. Maraton odbywa się w ramach Tygodnia Biblijnego.

Głośne czytanie Biblii potrwa od godz. 17 w niedzielę do godz. 17 w poniedziałek w kościele luterańskim św. Marcina.

144 osoby będą czytać kolejno co 10 minut ekumeniczne tłumaczenie Nowego Testamentu oraz psalmy. Wśród lektorów znajdują się m.in. studenci, księża, przedstawiciele krakowskich wspólnot, przedstawiciele grup zakonnych oraz członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej.

Kościół będzie otwarty całą noc. Dodatkowo na zewnątrz umieszczono głośniki.

"Cel maratonu biblijnego jest dwojaki. Najważniejszy - by zachęcić chrześcijan do słuchania Pisma świętego. I drugi - aby pokazać, jak wiele możemy zrobić razem" - powiedział PAP współorganizator maratonu ks. prof. Łukasz Kamykowski, dyrektor Międzywydziałowego Instytutu Ekumenii I Dialogu Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

"Ciągłe czytanie Pisma Świętego pozwala też zrozumieć rozwój historii biblijnej, a jednocześnie daje szansę, by spokojnie posłuchać głoszonego słowa Bożego" - dodał ks. Kamykowski. Jego zdaniem, "jest to też inna forma modlitwy, adoracji słowa Bożego".

Maraton Biblijny odbywa się w kościele luterańskim św. Marcina przy ul. Grodzkiej 56, ponieważ Tydzień Biblijny połączony został w tym roku z obchodami Ekumenicznych Dni Biblijnych.

Maraton Biblijny w Krakowie odbywa się po raz drugi. W 2009 roku Biblię czytano w kościele św. Wojciecha.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.