Przy wodzie, po której chodziłeś…

Trzy biblijno-poetyckie refleksje na dziś.

Połamane języki
Ty, który obdarowałeś Apostołów darem języków, pozwól mi połamać sobie język, by już nic nie powiedzieć. Zamknąć się w skorupie jak ślimak i tak długo siedzieć, aż poczuję gorzkiej herbaty smak. Na nowo się urodzić, by się dowiedzieć: kim Ty w ogóle jesteś? Po wszystkim proszę: nie daj mi zapomnieć języka w gębie. Najlepiej zawieś mi kamień u szyi, by mnie nie pokusiło odfrunąć i już nie wrócić z miejsca pokoju, gdzie na Twoich dłoniach lądują gołębie..

Doświadczyć Nieba
Jeśli coś stale odbiera ci radość życia, usiądź w ciszy.

Zdziwisz się, jak wielki hałas cię dopadnie.

Nie ma trudniejszego zadania od tego, by zobaczyć, co jest na dnie. Czy wierzysz w Boga, czy nie – siadaj codziennie w ciszy. Kiedy przedrzesz się przez wszystkie pustynie tęsknoty, drapacze chmur słów, zarośla przyzwyczajeń, niezliczone jak krople oceanu myśli, negatywne emocje, których jest tyle, że nie można się tego bez ciszy domyślić... W pewnej chwili, po długiej drodze, dojdziesz do miejsca, z którego nie chce się wyjść. Tak się zdobywa Niebo. Bez żadnej filozofii, dogmatów i tez, nie będziesz musiał wierzyć, doświadczysz całym sobą, że Miłość w tobie zawsze była, będzie i JEST.

Przy wodzie, po której chodziłeś…
Dziękuję za gwiazdy, których nie gasisz rano. Spadają z nieba, by w wodzie się mienić. Dziękuję, że każda chwila może cały świat odmienić. Daleko od domu, trzeba wybrać: ufać innym czy nikomu?

I znaleźć się w miejscu bez dzielenia ludzi na bliskich i obcych. Spotkać tak wiele serc pomocnych, doświadczyć z pustymi rękami, ze wszystkimi stworzeniami, ogromu obfitości, która bierze się znikąd – więc z pewnością od Ciebie. Dziękuję za naukę dzielenia się wszystkim, zaufania i oddawania. Zrozumienia, że każdy zakątek świata nadaje się do zamieszkania, choćby na jedną noc. Nawet jeśli dzielą nas język, wiek, narodowość i religia, wystarczy herbata. Dziękuję, że możemy ocieplić każdy kąt, zanim na dobre zabierzesz nas stąd...

*

Powyższe refleksje pochodzą z książki "Prognoza pogody ducha". Autorka: Ewa Liegman. Wydawnictwo Bratni Zew.

Przy wodzie, po której chodziłeś…

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg